ГО НАПУШТИ ТЕРЕНО, СОИГРАЧИТЕ ГО НАПАДНАА

Тепачка среде меч во режија на братот на Погба (ВИДЕО)

Флорентин Погба, братот на Пол, го одбележи мечот меѓу Генчлербирлиги и Анталијаспор (0-1). Во мечот вреден опстанок, Погба го остави тимот со играч помалку. Не доби црвен картон, туку одлучи сам да го напушти теренот.

објавено: 7 мај 2018 - 18:10

Она што е доста интересно е што тренерот на неговиот тим ги искористи сите измени, но 27-годишниот Погба поради повреда го соблече дресот и се упати кон клупата. Овој потег ги налути неговите соиграчи, кои веднаш го нападнаа, пресметката на теренот завршила во соблекувалната.

Најново во Меѓународен Фудбал