ГО ОЧЕКУВАМЕ „КРАЛСКИОТ БИЗНИС“...

Топ „мега-ѕвезди“ кои можат да го заменат Роналдо во Реал!

После скоро една деценија во Реал Мадрид, Португалецот го формализираше трансферот во италијанскиот шампион.

објавено: 12 јули 2018 - 09:00

Да потсетиме, шпанскиот гигант му плати на Јувентус 105 милиони евра за услугите на освојувачот на пет „Златни топки".

Веднаш после неговото заминување од шпанскиот главен град, беше објавена листа на фудбалери кои би можеле да бидат наследници на Кристијано Роналдо.

Еве кои 10 имиња се шпекулираат како можна замена на „Сантјаго Бернабеу":

Нејмар, Килијан Мбапе, Еден Азар, Роберт Левандовски, Мауро Икарди, Хари Кејн, Мохамед Салах, Пауло Дибала, Сергеј Милинковиќ-Савиќ и Кристијан Пулишиќ.

Најново во Меѓународен Фудбал