ЈА САКААТ НЕГОВАТА СМРТ

„ТОРЦИДА“ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: Со нова песна го слават оној што ќе го убие Мамиќ (ВИДЕО)

Навивачите на Хајдук, на дуелот портив Иста 1961 ја претставија новата песна и ја шокираа јавноста. Сплитските ултраси го слават оној што ќе го убие првиот човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ. 

објавено: 28 август 2017 - 14:45

Навивачите на Хајдук, на дуелот портив Истра 1961 ја претставија новата песна и ја шокираа јавноста. Сплитските ултраси го слават оној што ќе го убие првиот човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ.

„О Здравко, о Здравко цигане...оној што ќе те убие ќе стане херој. Ќе те убијат сплиќани за нас, за вас, за спас“, е само дел од новата навивачка песна на „Торцида“.

 

Најново во Меѓународен Фудбал