СЕ ЗА ПОБЕДА, АМА...

Тренерот го молеше судијата, му падна на колена, сакаше некоја минута плус... (ВИДЕО)

Во фудбалот има тренери кои се подготвени на се, да победи нивниот тим, па се спремни дури и да клекнат на колена пред официјалните лица....

објавено: 7 декември 2018 - 18:30

Tоа го стори Нестор Ел Маестро, тренерот на ЦСКА од Софија, инаку Британец со српско потекло.
Во дербито на бугарската лига, неговиот тим играше против Лудогорец, а судијата одлучи овој меч да го продолжи само за две минути.

 Несреќен поради оваа одлука, Ел маестро клекна пред судијата и го молеше да го продолжи за некоја минута повеќе. Се со цел да се зголемат шансите за победа на неговиот тим

На крајот, резултатот сепак остана (1:1).

„Жал ми е што реагирав на едне ваков начин. Само сакав мојот тим да биде третира на вистински начин" - ијзави тренерот на „армејците" по овој меч во Сфија.

Најново во Меѓународен Фудбал