MOZZART квоти за 3. коло од Лигата на Европа

Бетис ги лекува раните на Милан

„Росонерите" тргнаа со две победи на стартот, додека Бетис имаше една победа и реми, па нивниот вечерашен дуел ќе биде вистински двобој за првото место во групата.

објавено: 25 октомври 2018 - 13:56

Вечерва продолжува и третиот круг од групната фаза во второто по ранг европско клупско натпреварување, Лигата на европа. На програмата се неколку интересни дуели, а во фокусот ќе биде пресметката на „Сан Сиро“, каде екипата на Милан во меч од групата „Ф“ го пречекува шпански Бетис.

„Росонерите“ тргнаа со две победи на стартот, додека Бетис имаше една победа и реми, па нивниот вечерашен дуел ќе биде вистински двобој за првото место во групата. Милан по поразот од Интер во првенството ќе се обиде да се рехабилитира со победа на оваа средба, а и Гатузо ќе мора да смета на успех за да успее да си го задржи работното место во Милано.

Во групата "Е", пак Арсенал му гостува на Спортинг во Лисабон на нашиот Стефан Ристовски, откако и двата тима имаат по 6 бода во првите две кола. Во вечерниоот термин ќе се очекува со внимание дуелот од групата "Х" меѓу Олимпик Марсеј и Лацио на "Велодром". И двата тима почнаа просечно во првите две кола, па денешниот меч ќе биде „виза“ за следната фаза за еден од овие ривали. Од македонските интернационалци, денеска АЕК Ларнака на Тричковски го пречекува бугарски Лудогорец, Николов и Видеотон му гостуваат на ПАОК во Солун, додека Елиф Елмас и Фенербахче гостуваат во Белгија кај Андерлехт. Аријан Адеми и Динамо (З) се во Словачка на гости кај Трнава.

ЛИГА НА ЕВРОПА - 3. КОЛО

ГРУПА „А“

АЕК Ларнака - Лудогорец (типувај на овој меч во Mozzart)

Цирих - Баер (Л) (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „Б“

Лајпциг - Селтик (типувај на овој меч во Mozzart)

Салцбург - Розенборг (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „Ц“

Копенхаген - Слоавија (П) (типувај на овој меч во Mozzart)

Зенит - Бордо (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „Д“

Андерлехт - Фенербахче (типувај на овој меч во Mozzart)

Трнава - Динамо (З) (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „Е“

Карабах - Воскла (типувај на овој меч во Mozzart)

Спортинг (Л) - Арсенал (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „Ф“

Дуделанж - Олимпијакос (типувај на овој меч во Mozzart)

Милан - Бетис (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „Г“

Г. Ренџерс - Спартак (М) (типувај на овој меч во Mozzart)

Виљареал - Рапид (В) (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „Х“

Олимпик (М) - Лацио (типувај на овој меч во Mozzart)

Ајнтрахт (Ф) - Аполон (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „И“

Бешикташ - Генк (типувај на овој меч во Mozzart)

Сарпсборг - Малме (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „Ј“

Севиља - Акхисар (типувај на овој меч во Mozzart)

Стандард - Краснодар (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „К“

Јаблонец - Астана (типувај на овој меч во Mozzart)

Рен - Динамо (К) (типувај на овој меч во Mozzart)

ГРУПА „Л“

Челзи - Бате Б. (типувај на овој меч во Mozzart)

ПАОК - Видеотон (типувај на овој меч во Mozzart)

 

Најново во Меѓународен Фудбал