КОИ ИГРАЧИ ЈА ОДБЕЛЕЖАА ВТОРАТА РУНДА НА МУНДИЈАЛОТ

ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА ВТОРОТО КОЛО: Доминација на Хрватите и на офанзивците

Завршена е втората рунда од натпреварите на СП, и време за е за објавување на вториот „дрим-тим" на шампионатот во Русија.

објавено: 25 јуни 2018 - 17:45

И додека по првиот круг формацијата беше составена според онаа „4-2-3-1" офанзивната игра, и многуте голови кои ги имаше во овие 16. мечеви тера сето тоа да се врати на стариот добар систем „4-4-2".

Составена е од голманот на Португалија, Руи Патрисио, Рамин Резаеиан (Иран), Дејан Ловрен (Хрватска), Марсело (Бразил), Џердан Шакири (Швајцарија), Лука Модриќ, Иван Ракитиќ (Хрватска), Хамес Родригез (Колумбија) и Хари Кејн (Англија).

Најново во Меѓународен Фудбал