РУСКИОТ ТИМ СО МИНИМАЛНА, НО ДОВОЛНА ПОБЕДА

Крај на патот за Звезда: ЦСКА се пласираше во осминафиналето во ЛЕ (ВИДЕО)

По нерешените 0:0 во Белград, ЦСКА на домашен терен ја совлада Црвена Звезда со 1-0 и се пласираше во следната рунда во второто по квалитет европско клупско натпреварување. 

објавено: 21 февруари 2018 - 20:02

По нерешените 0:0 во Белград, ЦСКА на домашен терен ја совлада Црвена Звезда со 1-0 и се пласираше во следната рунда во второто по квалитет европско клупско натпреварување. 

И покрај тоа што имаше најави дека овој дуел ќе биде одложен поради ниските температури во Москва, сепак двата тима одлучија да „стиснат заби“ и да излезат на теренот. Победничкиот гол за ЦСКА го постигна Алан Џагоев во дополнителните минути од првото полувреме. 

Најново во Меѓународен Фудбал