ИМА И ТАКВИ РАБОТИ...

Зошто најмладите Бразилци не го сакаат Нејмар? (ВИДЕО)

Ако помисливте дека Нејмар не ги нервира навивачите наБразил, тогаш сте се излажале, и дефинитивно...

објавено: 24 јуни 2018 - 12:20

Ако помисливте дека Нејмар не ги нервира навивачите наБразил, тогаш сте се излажале, и дефинитивно...

„Овде сме поради фудбалот. Дојдовме со семејството, и тоа е семејна работа, тоа е работа која е препознатлива во нашата култура. Јас за фудбалот учев од мојот татко, а сега го учам својот син и својот внук кои се со нас тука во Русија "- вели еден од големите фанови на „кариоките".

Многумина Бразилци се дојдени во Русија за да видат како нивната репрезентација го освојува Мундијалот.

"Тоа неверојанто чувство досега го имам доживеано двапати во животот. Мојот татко – пет пати. Се надеваме дека и напите деца ќе го доживеат тоа оваа година, за прв пат".

Најмладите меѓу навивачите, како и сите дека, секога се и најискрени.Се плашеа да кажат дека немаше да ја победат Костарика, и дека ќе бидат елиминирани, а потоа прво Кутињо, а потоа Нејмар погоди за мир во куќата.

Омилени играчи им се Фелипе Кутио и Габриел Жесус.

„Но зошто не го сакаш Нејмар?"- праша новинарот.
„Затоа што постојано паѓа"- одговори младиот навивач на Бразил

  

Најново во Меѓународен Фудбал