Меѓународен Фудбал

СЕКАКО НА ПРВОТО МЕСТО Е КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ВО ЈУВЕНТУС

Најголемите 10 трансфери ова лето во Серија А

Снајдер: Што ви е луѓе, па Роналдо не може сам...!

Јувентус ова лето доведе историско засилување од редовите на Реал Мадрид,...

Лопетеги не е Зидан: Казнети сме за грешките! (...

Поразот од Атлетико во Суперкупот на Европа не е знак за „аларм" во Реал, вели...

„КРАЛСКА“ ДИЛЕМА: Кој ќе биде „жртвуван“ поради...

Кристијано Роналдо ова лето си замина од „Сантјаго Бернабеу" и се пресели во...

УЕФА: Роналдо, Паје, Ериксен..кандидати за гол на сезоната 2017/18! (ВИДЕО)

Овогодинешната анкета на УЕФА за „Гол на Сезоната" вклучува неверојатни потези од 11 различни европски фудбалски натпреварувања.

ПОТОНА „КРАЛСКИОТ“ БРОД: Атлетико Мадрид по трет пат го освојува Суперкупот на УЕФА!! (ВИДЕО)

Вечерва во Талин се одигра натпреварот од УЕФА Суперкупот помеѓу градските ривали Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Во шпанскиот дуел одигран во Естонија, односно на „Ле Кок" Арената, Атлетико триумфираше против досегашниот бранител на трофејот Реал со резултат 4:2.

Диего Коста со најбрзиот гол во историјата на УЕФА Суперкупот!! (ВИДЕО)

Точно 49 секунди му требаше на Атлетико Мадрид да поведе во финалето на Суперкупот на Европа.

КОЛИНА: Може и без ВАР, време е за промени, но...

Од овој месец Пјерлуиџи Колина повеќе не е прв човек на УЕФА задолжен за судиите, а одлуката да ја напушти таа висока функција, како што вели, била исклучиво негова...

СРАМ ДА ВИ Е: „Марка“ со шлаканица за Реал Мадрид!

„Марка" отсекогаш била некако на страната на Реал Мадрид, но овој пат одлучи да упати критики поради трансфер политиката.

„СРЕБРЕНИТЕ" ОСТАНАА И БЕЗ ПРВИОТ ГОЛМАН: Емотивна порака за „збогум" од Субашиќ

Со „помош" на социјалните мреќи, Даниел Субашиќ се прости од дресот со државниот грб на Хрватска...

Тренерот Спалети го продолжи договорот со Интер!

Официјално, Лучано Спалети го продолжи договорот со Интер, италијанскиот стручњак ќе ги води „неро-аѕурите" до лето 2021. година.

КАКО БЕЗ ЗИДАН И РОНАЛДО: Реал го брани трофејот од Скопје!

Шпанските клубови ќе се сретнат во финалето од УЕФА Суперкупот откако минатата сезона ја освоија Лигата на шампионите и Лига Европа.

НАЈДОБАР И НА 40 ГОДИНИ: Буфон со спектакуларна одбрана спречи „автогол“! (ВИДЕО)

Џанлуиџи Буфон влезе и во петтата деценија од животот, но тоа не го спречува и понатаму да им рефлекси како помлад.

„ЗЛАТНАТА ГЕНЕРАЦИЈА“ ОДИ ВО ЗАБОРАВ: Давид Силва, Пике, Иниеста...!

Златната генерација на шпанската фудбалска репрезентација полека оди во заборав. Си заминуваат се почесто ѕвезди од „црвената фурија", особено после дебаклот на претходниот Мундијал во Русија.

Pages