Меѓународен Фудбал

ѕвездите од шпанија не се прославија

Иниеста и Торес со кошмарни деби мечеви во Јапонија

Озил се повлече од репрезентацијата: Дали е тоа...

Играчот кој има одиграно 92 меча за германскиот национален тим реши дека е доста

Го избркаа од Мундијалот, остана без медал, а...

Хрватскиот фудбалер многу веројатно дека ќе си остане на „Сан Сиро“

Претераа: Одиграј три добри месеци и одма вредиш...

Бразилецот добро ја започна ланската сезона, а потоа целосно се изгуби, но...

Потег за респект на ултрасите на Базел: „Енфилд“ со овации за Швајцарците (ФОТО)

Базел се пласира во понатамошната фаза од Лигата на шампионите, швајцарските навивачи славеа среде Ливерпул, но и покрај тоа, беа испратени со овации од секогаш незгодните домашни симпатизери. Приина за ова е...

Арон Ремзи: Морав да ја шутнам таа топка, за среќа влезе во голот

Велшанецот Арон Ремзи, популарниот „Рамбо“ со бомба од 30-на метри го разнесе голот на Галатасарај и го постигна еден од најспектакуларните голови во оваа сезона во групната фаза во Лигата на шампионите. Ремзи во...

Буфон: Дали први или втори, ние секако ќе играме против најдобрите

Еден од најдобрите голмани на светот, Џанлуиџи Буфон, чуварот на мрежата на италијанскиот првак Јувентус не жали премногу што „старата дама“ не успеа да го победи Атлетико Мадрид и евентуално да се избори за првото...

Базел си тера мајтап со Англичаните: Ние сме лекот за вас! (ФОТО)

Базел со ремито 1-1 на „Енфилд роуд“ вечерва го елиминира Ливерпул и обезбеди осминафинале во Лигата на шампионите, па Швајцарците решија малку да се мајтапат и да им фаќаат сеир на Англичаните, откако „црвените“ станаа...

Роџерс: Догодина ќе бидеме подобри во ЛШ, ако се пласираме

Менаџерот на англискиот великан Ливерпул, Брендан Роџерс изјави дека идната сезона „црвените“ ќе бидат подобри во однос на оваа, по елиминацијата вечерва од Базел, посочувајќи дека пласман во елитното друштво е...

Џерард: Не заслуживме повеќе!

Капитенот на поранешниот европски првак Ливерпул, Стивен Џерард изјави дека „црвените“ и не заслужиле повеќе од елиминација во Лигата на шампионите, по ремито вечерва дома со Базел (1-1) со кое Швајцарците обезбедија...

Реал Мадрид ја испрати Барселона во заборав, следна цел е Гинисовата книга на рекорди!

Многу големи фудбалери го носеле дресот на Реал Мадрид, многу одлични генерации ја испишуваа историјата на „кралскиот клуб“, но актуелниот тим на мадриѓаните сериозно се заканува да ги урне сите рекорди и да влезе во...

Ревија од голови во ЛШ - Ремзи, Џерард, Подолски... (ВИДЕО)

Вечерва се спушти завесата во групната фаза од сегментот А-Д, а премиерлигашите постигнаа навистина одлични голови. Арсенал се прошета низ Истанбул, Ремзи и Подолски постигнаа феноменални голови, а Џерард уште еднаш...

„Енфилд“ во солзи: Ливерпул остана без осминафинале! (ФОТО+ВИДЕО)

Елиминациската пролетна рунда во Лигата на шампионите, осминафиналето ќе мине без уште еден поранешен европски шампион, откако петкратниот освојувач на трофејот Ливерпул вечерва потврди дека е само просечен европски тим...

На Ливерпул му „гори под нозе“: Фрај го шокираше „Енфилд“! (ВИДЕО)

Славниот англиски клуб се наоѓа пред елиминација уште од групната фаза во овогодинешната Лигата на шампиони, бидејќи пред своите гледачи губи со 0-1 од швајцарски Базел. Ливерпул има само уште 45 минути да направи...

Pages