Меѓународен Фудбал

УРУГВАЕЦОТ Е УБЕДЕН ДЕКА НЕКОЈ САКА ДА МУ НАШТЕТИ НА ПСЖ

Кавани ја кажа својата страна на приказната за случајот Нејмар

Ништо од Мадрид, финалето во ЛШ 2019 ќе се игра...

Според шпански „Ас“ финалето во Лигата на шампиони во 2019 година ќе се одигра...

Баерн криеше дека Нојер е повреден, голманот веќе...

Мануел Нојер е опериран по фрактурата на метатарзалната коска во стопалото, а...

Барселона барем ќе заштеди 10 милиони евра од...

Според договорот, новиот играч треба да одигра барем 50 отсто од мечевите во...

Валбуена ги одби Севилја и Фиорентина за да заврши во Динамо?

Одличниот офанзивен играч за врска Метју Валбуена реши да замине од францускиот гигант Олимпик Марсеј, бившиот европски првак по 250 одиграни мечеви за овој клуб од југот на Франција. Валбуена играше одлично на СП во...

Потрошија 60 милиони фунти повеќе досега: Премиерлигашите ќе постават нов трансфер рекорд!

Европската фудбалска унија (УЕФА) се труди по секоја цена да ги ограничи големите трошења на пари за скапи засилувања, но очигледно тоа не може да го заузда, иако летово казни неколку мали клубови за да покаже сила, а...

Јунајтед чека Ди Марија да потпише за ПСЖ за да го купи Единсон Кавани

Најтрофејниот англиски клуб, 20-кратниот првак Манчестер јунајтед најверојатно ќе го купи уругвајскиот напаѓач Единсон Кавани од ПСЖ, но се зависи дали Анхел Ди Марија, аргентинскиот репрезентативец од Реал Мадрид ќе...

Која е разликата помеѓу Ван Гал и Дејвид Моес? (ВИДЕО)

„Скај Спортс“ направи фантастичен видео запис преку кој прави споредба на првите прес конференции на Дејвид Моес и Луј ван Гал како тренери на Манчестер јунајтед. Дејвид Моес беше означен како „избраниот“, тренерот кого...

Десет милиони евра го делат од Мадрид: Реал веќе ја резервирал „десетката“ за Џејмс Родригес

Џејмс Родригес, колумбиската сензација и „златната копачка“ од Мундијалот во Бразил со една нога е на „Сантијаго Бернабеу“. Како што најавуваат мадридските весници, Реал Мадрид веќе резервирале соба за Родригес во...

Победничкиот тим не се менува: Лев ќе ја води Германија и на ЕП 2016

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Германија, Волфганг Нирсбах потврди дека Јоаким Лев ќе ја води репрезентацијата и на Европското првенство во Франција 2016 година. Нирсбах на тој начин ги демантираше сите...

Не е шега, ЦСКА Софија ќе го купува Тони Кукоч! (ФОТО)

Не е шега, туку чиста вистина - нов фудбалер на ЦСКА Софија ќе биде Тони Кукоч! Се разбира, би било вистинско чудо ако 45-годишниот кошаркар заигра фудбал во Бугарија, но доволно е интересна информацијата дека Хрват со...

Каде е Пабло Освалдо? Ни трага ни глас од фудбалскиот Џони Деп!

Проблематичниот италијански напаѓач Пабло Освалдо сѐ уште се нема појавено на подготовките на Саутемптон за наредната сезона, а како што стојат работите, не ни има таква намера бидејќи сака да го напушти клубот....

Денот кога Пеле се збогуваше од жолтиот дрес против „европските Бразилци“ од Југославија

На денешен ден пред 43 години, Едсон Арантес до Насименто го одигра својот последен натпревар за репрезентацијата на Бразил. За противник ја избра репрезентацијата која тогаш играше по негов вкус - Југославија. На 18...

Барселона троши како никогаш досега, ама и добро заработува!

Додека фудбалските критичари ширум Европа расправаат околу тоа дали трансферот на Луис Суарез, вреден 81 милион евра, го надминал клупскиот рекорд на Барселона како највреден во историјата на каталонскиот гигант (...

Pages