Меѓународен Фудбал

Во иста ноќ уапсени двајца фудбалери на руски прволигаш

Нов скандал во Русија: Еден фудбалер возел пијан, друг надрогиран!

Циркус на теренот: Одглуми повреда во првиот...

Фудбалскиот сојуз на БиХ се труди да им даде шанса на помладите фудбалери во...

Цела Франција му се смее на фудбалерот на Барса...

Напаѓачот на ПСЖ се најде во центарот на вниманието после еден потег со кој го...

Мамиќ од нова година го презема Широки на Гоце...

Босанските медиуми шпекулираат дека Мамиќ е решен што подолго да остане во...

„Дивјачки“ потег на Мексес - тргна да го „дави“ капитенот на Лацио па доби црвен! (ВИДЕО)

Милан продолжи да реди катастрофални резултати во италијанската Серија А, откако и вечерва беше поразен, овој пат од римси Лацио со 3-1. Резултатската криза се одразува и врз однесувањето на играчите кои од натпревар во...

Очајниот Милан издржа само едно полувреме во Рим (ВИДЕО)

Катастрофално лоша игра прикажаа фудбалерите на Милан и беа убедливо поразени на гостувањето кај Лацио со 1-3, иако имаа водство по само четири минути игра во мечот од 20. коло на италијанската Серија А. Најдобриот...

Гризман со два гола му донесе триумф на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Антоан Гризман постигна два гола со кои му донесе сигурна победа на Атлетико Мадрид со 3-1 против Рајо Ваљекано во мечот од 20. коло во шпанското фудбалско првенство. Францускиот напаѓа го отвори резултатот во 12....

Кристијано Роналдо повторно провоцира - го „галеше“ грбот наменет за светскиот шампион! (ВИДЕО)

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо ќе сака што побрзо да го заборави вечерашниот меч против Кордоба, на кој заработи директен црвен картон и го стави неговиот тим на цедило, но Бејл спречи срамно реми за...

Елче виде ново шоу од Меси: Аргентинецот ги згази со два гола и две асистенции (ВИДЕО)

Шпанска Барселона остана на бод заостаток зад големиот ривал Реал Мадрид откако без поголеми проблеми вечерва го победи Елче на гостувањето со 6-0 во кое најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси постигна два гола, а...

Мурињо гневен по поразот: „Страшна бламажа и срамота“

Контроверзниот менаџер на лондонски Челси беше шокиран од срамниот пораз на неговиот тим против Брадфорд на домашен терен, со кој „сините“ го завршија настапот во ФА-Купот, иако по половина час беа на вистински пат да...

Еуфорија во Брадфорд: Ние бевме Челси, дајте го сега Манчестер јунајтед!

Откако направи сензација и со Брадфорд успеа да го елиминира лондонски Челси, актуелниот премиерлигашки лидер, во ФА-купот, и покрај негативата од два гола по половина час игра (Брадфорд победи 4-2 попладнево), тренерот...

Роналдо се покаја: Се извинувам за мојот неразумен чин (ФОТО)

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо се покаја за својот непромислен потег и ударот кон противничкиот фудбалер од Кордоба во финишот од мечот, по што португалскиот ас на Реал Мадрид заработи исклучување и беше...

Џилардино се враќа во Италија, потпиша за Фиорентина

Искусниот италијански напаѓач, Алберто Џилардино повторно ќе игра во Серија А каде ќе го носи дресот на Фиорентина. Џилардино ги помина лекарските прегледи во Фиренца и потпиша шестмесечен договор со неговиот поранешен...

Сензации: Брадфорд со „покер“ го елиминира Челси, Мидлсбро го надигра Сити!

Екипата на Челси доживеа сензационална елиминација од англискиот ФА-куп откако на домашен терен со 2-4 (2-1) загуби од аутсајдерот Брадфорд. Избраниците на Мурињо водеа со 2-0, но противникот успеа да се врати...

Pages