Меѓународен Фудбал

„Гордиот албион“ славеше во дуелот со тунис

Кејн покажа зошто е прва ѕвезда на Англија

Жена му не го пуштила да оди на Мундијалот, а...

Несреќниот Хавиер стана планетарно познат и предмет на сеир, откако неговите...

Белгија покажа зошто е меѓу главните фаворити на...

„Црвените ѓаволи“ со 3:0 славеа против Панама. Сите три погодоци беа дадени во...

Се радуваа што се врати на време, а сега го „...

Најдобриот играч на „кариоките“ е критикуван за својата игра во дуелот против...

Повредите никако да престанат: Напаѓачите на Фиорентина се проколнати!

Екипата на Фиорентина се наоѓа во големи проблеми затоа што до февруари, 2015 година на располагање ќе има само еден квалитетен напаѓач. По повредите на Марио Гомез и Џузепе Роси, скршеница на ногата заработил и третиот...

„Бјанконерите“ посакуваат триумф против Олимпијакос како пред 13 години (ВИДЕО)

Екипата на Јувентус утревечер на домашен терен ја пречекува екипата на Олимпијакос, а навивачите на „старата дама“ посакуваат сценарио како пред 13 години, кога со убедливи 7-0 на тогашниот „Деле Алпи“ го прегазија...

Нов шок за Ван Гал: Рохо надвор од терените три месеци!

Стратегот на Манчестер јунајтед, Луј ван Гал никако да склопи цел тим. Тој се наоѓа пред ново искушение како да ја формира одбраната, затоа што бекот Маркос Рохо ќе мора да замине на операција и нема да може да игра...

Роналдо не е доминантен само во Шпанија, туку и во Европа

Најдобриот светски фудбалер, Кристијано Роналдо не е доминантен само во Шпанија, туку и во Европа затоа што е најдобар голгетер ако се земе предвид статистиката од петте најсилни фудбалски лиги. Тој има дури 17...

Лампард останува „граѓанин“ до крајот на сезоната за 190 илјади фунти неделно?!

Англискиот фудбалер Френк Лампард би можел да не се врати во САД и да остане до крајот на сезоната во редовите на Манчестер сити. Тој моментално на „Етихад“ е позајмен од редовите на американскиот Њујорк сити, а...

Руни и компанија одбија да возат Шевролет: Си ги сакаме нашите Мерцедеси, Поршеа...

Богатата компанија „Шевролет“ обезбеди милионски договор за Манчестер јунајтед, но се најде во навистина непријатна ситуација откако фудбалерите на „црвените ѓаволи“ одбија да ги возат нивните автомобили. Руни, Ван...

Албанија ќе испрати жалба до УЕФА

Репрезентацијата на Албанија ќе испрати официјална жалба до УЕФА поради одлуката да и се додели на репрезентацијата на Србија службена победа од 3-0 по прекинатиот меѓусебен меч во Белград. Европската куќа на фудбалот...

Инзаги: Само опуштено

Тренерот на Милан, Филипо Инзаги не е загрижен поради поразот на неговиот тим од Палермо (0-2) пред своите гледачи изминатиов викенд. „Росонерите“ капитулираа по само 25 минута, со голови во интервал од 180 секунди, па...

Познати сите учесници на клупскиот Мундијал идниот месец

Екипите на австралиски Вестерн Сиднеј Вандерерс и алжирски ЕС Сетиф се последните два патници кои обезбедија виза за Светското клупско првенство, кое во идниот месец ќе се одржи во Мароко. Алжирски ЕС Сетиф, најслабата...

Анчелоти најави: Бејл се враќа за мечот со Ливерпул

Велшката ѕвезда на Реал Мадрид, Герет Бејл ќе се врати во составот на европскиот првак за утрешниот меч со Ливерпул на „Сантијаго Бернабеу“ во четвртото коло во Лигата на шампионите, по кое мадридскиот клуб и официјално...

Pages