Меѓународен Фудбал

УРУГВАЕЦОТ Е УБЕДЕН ДЕКА НЕКОЈ САКА ДА МУ НАШТЕТИ НА ПСЖ

Кавани ја кажа својата страна на приказната за случајот Нејмар

Ништо од Мадрид, финалето во ЛШ 2019 ќе се игра...

Според шпански „Ас“ финалето во Лигата на шампиони во 2019 година ќе се одигра...

Баерн криеше дека Нојер е повреден, голманот веќе...

Мануел Нојер е опериран по фрактурата на метатарзалната коска во стопалото, а...

Барселона барем ќе заштеди 10 милиони евра од...

Според договорот, новиот играч треба да одигра барем 50 отсто од мечевите во...

Конте: Љоренте и Видал остануваат во Јувентус

Тренерот на италијанскиот шампион Јувентус, Антонио Конте категорично изјави дека дуото Фернандо Љоренте – Артуро Видал ќе останат во таборот на „старата дама“, и покрај низата шпекулации дека Јувентус може да ги...

Мацари останува кормилар на Интер

Тренерот на миланскиот калчолигаш Интер, Валтер Мацари ќе остане и во следната сезона на клупата на „нераѕурите“, потврди самиот тренер, иако медиумите во Италија најавуваа промена на тренерот, откако тој за денеска...

Највредното финале вреди 134 милиони фунти и се игра за пласман во - Премиерлигата!‏

Паричните средства кои се вртат во фудбалот често знаат да не остават со подзинати усти, но највредниот натпревар ги надминува сите граници. Имено, финалето на плеј-оф натпреварот во англиската Чемпионшип лига е...

Ветеранот Абијати уште една година на голот на Милан

Првиот чувар на мрежата на Милан, Кристијан Абијати го продолжи договорот со италијанскиот клуб на уште една година. Абијати во јули ќе наполни 37 години. Во Милано стигна во 1998 година од Монца, а во текот на неговата...

Луис Енрике: Од Барселона ќе направам тим што ќе ги забавува луѓето!

Шпанска Барселона денеска го промовираше својот нов тренер Луис Енрике, кој доаѓа на местото на Аргентинецот Херардо Мартино, кој доби отказ по неуспешната прва сезона на клупата на Каталонците. Барселона со Луис Енрике...

Тони Крос сѐ поблиску до Манчестер јунајтед

По двомесечните преговори, управата на Јунајтед е убедена дека работи во вистинската насока на ангажманот на германскиот интернационалец и членот на Баерн Тони Крос и дека наскоро ќе го договори неговиот трансфер. Како...

Дел Боске: Финалето во ЛШ е доволен доказ за квалитетот на шпанскиот фудбал

Селекторот на Шпанија Висенте дел Боске изјави дека пласманот на Реал и Атлетико во финалето на Лигата на шампионите е најдоброто нешто што можеше да му се случи на шпанскиот фудбал. „Атлетико одигра одличен натпревар...

Од Кантона до Заха: Гигс во кариерата играше со 150 соиграчи (ФОТО)

Велшката легенда Рајан Гигс по 23 сезони во дресот на Манчестер јунајтед, по над илјада настапи и со еден куп трофеи замина во пензија, а интересно во текот на својата кариера на „Олд Трафорд“ играше со 150 соиграчи.  

Дидие Дрогба во Јувентус?

Реномираниот француски спортски дневни Л'Екип тврди дека искусниот напаѓач Дидие Дрогба би можел да се пресели во Јувентус. Иако има 36 години, Дрогба и понатаму сака да игра врвен фудбал. Неодамна потврди дека по едно...

Заедно се бореа за Барселона, а сега големи ривали: Ван Гал, Мурињо, Гвардиола и Енрике

Замислете во полуфиналето од Лигата на шампионите да се најдат Баерн, Манчестер јунајтед, Барселона и Челси. Ваквата варијанта за следната сезона е невозможна, но доколку Ван Гал го опорави Јунајтед за две години би...

Pages