Меѓународен Фудбал

АСЕНСИО: Никој не ме праша дали ја сакам „...

Фудбалерот на Реал, Марко Асенсио откри дека никој од клубот не му понудил да...

НЕ ОДИ ЛЕСНО БЕЗ ПАНДЕВ: Џенова застана пред Лацио

Како што беше најавено, Горан Пандев не се појави на теренот на „Олимпико" во...

Раванели го напушти Арсенал: „Ова ли е...

49-годишниот Фабрицио Раванели го напушти кормилото на украинскиот клуб Арсенал...

Македонија и регионот „ЗА“ Чеферин!

Балканските земји плус Русија, Турција и Кипар и дефинитивно одлучија на Конгресот на УЕФА во февруари следната година, на кој ќе се избира претседател на УЕФА, да му ја дадат поддршката на Александер Чеферин. ФФМ ја претставуваа в.д претседателот Муамед Сејдини и генералниот секретар Филип Поповски.

Ливерпул се исплаши: Не го носи Шаќири во Белград!

Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири ќе го пропушти дуелот против Црвена звезда во мечот од 3.коло во групата Ц од Лигата на шампионите, пренесуваат англиските медиуми

Го погледнавте ли голот на колото во ЛШ? (ФОТО+ВИДЕО)

Во групата Б на стадионот „Сан Сиро" во Милано, составот на Интер триумфираше со конечен резултат 2:1 над Тотенхем.

„ИНТЕРЕСНО" Е, ОД МОДРИЌ Е: Не ме интересира Златната топка

Фудбалерот на Реал Мадрид вели дека по Светското првенство бил и ментално и физички уморен...

„Светците“ останаа без напаѓачи за Ливерпул

Марк Хјуз е во проблеми откако двајцата главни напаѓачи најверојатно нема да се појават утре на „Енфилд“ против лидерот на табелата. Едниот е повреден, другиот нема право на настап затоа што е играч на „црвените“.

Роналдо ќе добие суспензија од само еден меч!

Иако одлуката формално ќе биде донесена следната недела, последните информации на извори од Европската фудбалска централа велат дека Португалецот ќе биде „поштеден“ и ќе паузира само на следниот меч на Старата Дама во рамките на 2. коло од ЛШ.

Дебаклот на „Максимир“ ќе му донесе отказ на Филип Коку!?

Холандскиот тренер би можел да го напушти турскиот клуб само неколку месеци откако седна на клупата, пренесуваат тамошните медиуми.

Чудо како забите му останаа на место (видео)

Играчот на Крузеиро со глава удри во лицето на голманот на Бока и му ја скрши вилицата

Агуеро потпиша нов договор со Сити

Серхио Агуеро потпиша ново едногодишно продолжување на договорот со Манчестер Сити до 2021 година. Аргентинецот кој пристигна од Атлетико Мадрид во 2011 година, е еден од најдобрите напаѓачи во Премиер лигата и мисија...

Навивачите на Челзи преживеале пекол во Солун, а газдата им делеше чипсови! (ФОТО)

Англичаните во една тензична атмосфера триумфираа со 1:0 во Солун, но повеќе беа загрижени од аспект на безбедноста.

Pages