Меѓународен Фудбал

СЕЛЕКТОРОТ НА „ЦРВЕНАТА ФУРИЈА“ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ

Четири ѕвезди на Шпанија останаа без Мундијалот во Русија

Интер во Рим се крена од мртвите и обезбеди ЛШ

Интер по шест години се врати во Лигата на шампионите по победата со 3:2 над...

Никој не е како Лео: Меси ја освои рекордната...

Со 34 погодоци, не само што е најдобар во шпанското првенство, туку е прв...

Иниеста по мечот со часови седеше во мрак на „...

Големиот Андрес Иниеста, синоќа го одигра последниот, 674. натпревар во дресот...

Алаба нападна: На судијата му беше страв да му додели црвен на грубиот Златан! (ВИДЕО)

Австрискиот фудбалер Давид Алаба јавно го нападна судијата Павел Краловец затоа што не му доделил црвен картон на Златан Ибрахимовиќ. За време на квалификацискиот меч за пласман на ЕП кој заврши 1-1 шведскиот фудбалер...

Навивач на Јунајтед разочаран: Доби дрес од „ФЛАКАО“ (ФОТО)

Еден навивач на „црвените ѓаволи“ кој доаѓа од Шкотска останал разочаран од клубот. Причина за разочарувањето е затоа што наместо нарачаниот дрес од Фалкао, од страна на фан-шопот добил дрес со печатна грешка на чиј грб...

Тоти: Ги изневерував сите мои девојки, но на Рома никогаш не ѝ го направив тоа!

Италијанската фудбалска легенда која е вистинска „икона“ на Рома, Франческо Тоти изјави дека во животот ги изневерил сите свои девојки, но на „римската волчица“ никогаш не ѝ го направил тоа. Фудбалерот кој е член на...

Робин ван Перси од јануари станува „крал“

Најтрофејниот фудбалски клуб во Шпанија, Реал Мадрид ќе испрати понуда за холандскиот напаѓач кој ги брани боите на Манчестер јунајтед, Робин ван Перси тврди британски „Експрес“. Поради ангажманот на Фалкао...

Венгер повторно испадна во право: Чејмберс играч на месецот во Арсенал

Кога пред два месеци Калум Чејмберс пристигна во Арсенал, навивачите мислеа дека Арсенал Венгер повторно купува играч кој полека ќе се вклопува за да заигра во првиот тим и дека ќе добива шанса од клупата, а денес тимот...

Силва: Шпанија не отстапува од тика-така

Фудбалерот од средниот ред на шпанската фудбалска репрезентација, Давид Силва изјави дека неговиот тим нема да се откаже од препознатливиот стил на игра „тика-така“, и покрај лошите настапи на Мундијалот во Бразил....

Класа човек: Агер го финансираше учеството на тим составен од бездомници на СП!

Веќе го воодушеви фудбалскиот свет со одлуката од Ливерпул да се пресели во Брондби, а со најновиот потег само докажа дека е навистина неверојатен човек и голем спортист. Пред извесен период пишувавме за Даниел Агер, за...

Зидан се посрамоти: Младиот тим на Реал со најлош старт во последните 20 години!

Почетокот на тренерската кариера на Зинедин Зидан воопшто не е ветувачки и сигурно дека Французинот се наоѓа во непријатна ситуација по лошиот вовед. Очигледно е дека легендарниот Зизу треба уште многу да учи од Карло...

Ибра: УЕФА треба да ме суспендира со 40 натпревари неиграње!

Австрија и Шведска ремизираа (1-1) во првото коло од квалификациите за Европското првенство, а домаќините можат да жалат, бидејќи беа подобар противник во текот на целиот натпревар. Сепак, во центарот на вниманието на...

ФАНАТИЦИ: Фудбалот ја победи војната - и во Украина се навива!

Војната може да ги раздвои семејствата, пријателите, сограѓаните и сонародниците, но фудбалот може да ги спои дури и оние кои никогаш во животот се немаат сретнато. Сите знаеме што значи да се навива за некој клуб и...

Pages