Меѓународен Фудбал

НАШИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ИГРАШЕ ДО 57. МИНУТА

Бетис ја „урна“ серијата на Леванте

Гвардиола: Агуеро е меѓу најдобрите на светот

Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро во вторник може да го израмни...

Кое е момчето што го сопре Меси, а потоа одби да...

Пабло Мафео е играчот кој беше „верна сенка“ на Аргентинецот на дуелот меѓу...

Венгер: Мечевите од ЛШ не се интересни за гледање

Францускиот стратег на чело на Арсенал вели дека турнирот ја загубил својата...

„Џокерот“ Шурле ја преполови предноста на ПСЖ (ВИДЕО)

Англиски Челси води со 1-0 на полувреме против францускиот првак Пари Сен Ќермен и ја преполови негативата од два гола на половина од реванш мечот во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Шурле, кој влезе во игра во...

„Кралот“ на колена, Дортмунд надомести два гола негатива (ВИДЕО)

Иако се сочува со низа проблеми, европскиот вицепрвак Борусија Дортмунд по првите 45 минути надополни два од трите гола негатива против Реал Мадрид во реванш четвртфиналето во Лигата на шампионите, и ако продолжи да...

Голем удар за Мурињо и Челси - Азар се повреди!

Англискиот премиерлигаш Челси и португалскиот менаџер Жозе Мурињо останаа без еден од своите најдобри фудбалери, Белгиецот Еден Азар на вечерашниот меч и тоа по неполни 20 минути игра на „Стемфорд бриџ“ во Лондон. Азар...

Официјални состави: Ето во нападот на Челси, „Милионерите“ се колнат во Левандовски

Вечерва ќе ги дознаеме првите учесници во полуфиналето од овосезонската Лига на шампиони, откако ќе бидат одиграни реванш пресметките во Лондон, односно во Дортмунд. Челси ќе се обиде да надополни два гола негатива, а...

По 20 години Англија повторно ќе гостува во Даблин

Репрезентациите на Ирска и Англија ќе одиграат пријателски натпревар во јуни следната година, што воедно ќе биде прв нивен меѓусебен дуел во Даблин по пауза од 20 години. Ирска и Англија за последен пат играа во Даблин...

Рома без Матија Дестро во наредните четири натпревари (ВИДЕО)

Јунакот на „Римската волчица“ од дуелот против Калјари, Матија Дестро е суспендиран со четири натпревари неиграње поради намерно удирање на противнички играч. Рома во рамкките на 32-то коло славеше на гостувањето кај...

УЕФА ќе организира ревијален меч за да одбележи еден век од примирјето во 1914 година

Европската куќа на фудбалот, УЕФА на 17 декември годинава ќе организира фудбалски меч во Фландрија по повод фудбалскиот меч за примирје кој се одиграл пред еден век за време на Првата светска војна (1914-1918)....

И без Роналдо, Реал Мадрид е пресилен за Борусија Дортмунд?

Германскиот бундеслигаш кој е вицешампион во Лигата на шампионите, вечерва на домашно тло ќе игра со шпанскиот гигант кој ја брка својата 10-та титула во најквалитетното европско фудбалско натпреварување, Реал Мадрид....

Челси оди на сѐ или ништо: „сините“ сакаат реприза на епската победа со Наполи

Пред две години, на патот кон европската круна, „сините“ го елиминираа Наполи откако во Лондон надоместија иста негатива, каква што имаат вечерва поритив незгодниот ПСЖ, кој тешко се елиминира по два гола предност.

Карло Анчелоти поуспешен од Жозе Мурињо

Италијанскиот стратег на Реал Мадрид, Карло Анчелоти е поуспешен од португалскиот стратег кој изминатите три години ги предводеше „кралевите“, Жозе Мурињо. Според статистиката, Анчелоти има подобар скор по првите 50...

Pages