Меѓународен Фудбал

ЗА ВРЕМЕ НА СП ПРЕТРПЕЛ ГОЛЕМ БРОЈ НА ПРИТИСОЦИ, НАВРЕДИ...

Далиќ ја отвори душата: Најидеално е да заминам, но...

Нејмар и официјално му даде „корпа“ на Реал Мадрид

Најскапиот фудбалер во историјата вели дека има договор со ПСЖ и дека не...

Анте Ребиќ пред трансфер на кариерата

Хрватскиот репрезентативец кој беше еден од најдобрите играчи на светскиот...

Погба во Јувентус, само по еден услов

Се погласни стануваат шпекулациите за враќањето на Пол Погба во дресот на „...

Џо Харт останува „граѓанин“ за 26 милиони фунти?

Англискиот репрезентативец Џо Харт ќе остане во Манчестер сити и ќе го брани голот на актуелниот првак, иако летово се најавуваше дека можно е овој клуб да се откаже од неговите услуги и наскоро да бара екстра...

Совршен Јувентус: Тевез и Мората за нова победа без примен гол (ВИДЕО)

Италијанскиот шампион продолжува да гази сѐ пред себе во Серија А, бидејќи вечерва на гостувањето кај Аталанта дојде до петтата победа по ред во шампионатот на исто толку натпревари, а мрежата на Буфон и натаму останува...

Симеоне се врати на клупата на Атлетико со убедлива победа против Севилја (ВИДЕО)

Актуелниот шпански шампион Атлетико Мадрид убедливо со 4-0 ја совлада Севилја во дербито на 6.коло во Примера. За тренерот на домашниот тим Диего Симеоне ова беше прв натпревар на клупата на тимот по суспензијата, а...

Чаби Алонсо постави нов рекорд во Бундеслигата!

Шпанската ѕвезда на Баерн Минхен, Чаби Алонсо, кој летово го засили баварскиот клуб денеска влезе во историјата на овој гигант, откако постави нов рекорд со кој го симна од тронот сонародникот Тијаго Алкантара. Членот...

Хрватот Олиќ му донесе втора победа сезонава на Волфсбург (ВИДЕО)

Хрватскиот ветеран Ивица Олиќ, репрезентативец на својата земја му донесе триумф на Волфсбург веерва во последниот меч од Бундеслигата, откако погоди со глава во 57-та минута за триумф од 2-1 против Вердер. Волфсбург ја...

И лондонското дерби без победник: Чембрлен спречи славје на Тотнем на „Емирати“ (ВИДЕО)

Младиот англиски репрезентативец Алекс Оксладе Чембрлен спречи радост на големиот ривал Тотнем на „Емирати“, па му донесе бод на Арсенал во пресметката за Северен Лондон (1-1), реми од кое најмногу се израдуваа ривалите...

Меси на несекојдневен начин го постигна јубилејниот 400-ти гол - со глава (ВИДЕО)

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси со само 27 години веќе стигна до импресивна бројка од 400 голови. Денеска против Гранада, во меч на кој Барселона и се истури со триумф од 6-0, Лионел Меси погоди двапати. А...

„Волчицата“ лапна нова победа: Флоренци и Дестро со бомби донесоа четврта победа по ред (ВИДЕО)

Италијанскиот вицепрвак Рома ја забележа и четвртата победа во оваа сезона во Серија А, откако денеска Алесандро Флоренци и Матија Дестро пак го израдуваа „Олимпико“ со головите за победа со 2-0. Рома во следните седум...

Барса продолжи со импресивната серија без примен гол, шоу на Нејмар со хет-трик (ВИДЕО)

Шпанска Барселона ја продолжи импресивната серија без да прими гол, по денешниот шести меч на кој мрежата на Каталонците не мируваше, а тие стигнаа до петтата победа сезонава, откако денеска и се истурија на против...

ПСЖ пак по старо – четврто реми на гости

Францускиот шампион Пари Сен Жермен кратко се радуваше на победа, па денеска не успеа да врзе две во серија и тргна пак по старо – со ремија на гости. Попладнево ремизираше 1-1 на гостувањето кај Тулуз, што е четврто...

Pages