Меѓународен Фудбал

Евра предупредува: Не одете на гости кај Роналдо!

Некогашниот играч на Манчестер Јунајтед вели дека бил шокиран од тоа што го...

Реакцијата на јапонскиот голман стана хит на...

Јапонската репрезентација со победа го отвори Светското првенство, откако ја...

„ПРАЗНА“ ПОЛСКА: Од автогол до катастрофа (ВИДЕО)

Се тргна наопаку за Левандовски и неговите соиграчи во 37.минута кога си дадоа...

Хаос во Италија: Тим „икс“ во Серија Б!

И покрај тоа што италијанската Серија Б стартува во сабота, сѐ уште не се познати сите учесници за новата сезона. Во распоредот објавен на официјалниот сајт на лигата, Латина за три дена ќе го пречека „Скуадра Х“,...

Арсенал му понуди договор на Никола Жигиќ, Србинот одлучува

Арсенал не би бил Арсенал доколку во текот на една сезона не го снајдат малери со повредите, а во овоја случај уште во раната фаза од шампионатот, поточно само по второто коло, Арсен Венгер остана без својата ударна...

Низок удар за Ван Гал од МК Донс: Да игравме со првиот тим, ќе му дадевме 10 гола на Јунајтед!

Најголемата сензација во европскиот фудбал во штотуку започнатата сезона се вика - Милтон Кинз Донс. „Џуџето“ од Третата англиска лига го распарчи „џинот“ Јунајтед и успеа да осамне на насловните страни на најпознатите...

Барселона го договори Даглас

Бразилскиот фудбалер Даглас во новата сезона ќе го носи дресот на шпанскиот вицешампион Барселона. Она што во изминатите денови се најавуваше, денес се реализира. Дефанзивецот во наредните неколку дена ќе пристигне во...

Од Милан потврдија: Заинтересирани сме за Торес!

Управата на италијанскиот клуб Милан потврди дека е заинтересирана во своите редови да го донесе шпанскиот напаѓач Фернандо Торес. По продажбата на Марио Балотели главното место во нападот на „росонерите“ остана празно...

УЕФА објави: Ибраими и Марибор очекувано се во четвртиот барабан за ждрепката во ЛШ (ФОТО)

Единствениот македонски претставник во Лигата на шампионите сезонава, Агим Ибраими, и неговиот Марибор ќе бидат сместени во четвртиот и последен барабан во ждрепката за групите во Лигата на шампионите, која ќе се одржи...

Арсенал ќе го позајмува Фалкао за вртоглави 20 милиони фунти

Екипата на Арсенал до крајот на летниот преоден рок во своите редови ќе се обиде да го доведе колумбискиот „тигар“ кој ги брани боите на Монако, Радамел Фалкао. Поради повредата на Оливие Жиру кој нема да игра фудбал до...

„Заминувањето од Јуве беше мојата најголема грешка“

Искусниот француски стратег кој во 2007 година од Серија „Б“ го врати Јувентус во Серија „А“, Дидие Дешамп изјави дека направил голема грешка кога одлучил да го напушти кормилото на „бјанконерите“. Селекторот на...

Емотивно писмо на Ди Марија: Заминувањето од Мадрид не беше по моја желба!

Аргентинскиот фудбалер Анхел Ди Марија на емотивен начин се прости од „кралскиот“ клуб и од навивачите на Реал Мадрид. Тој напиша емотивно писмо во кое изрази благодарност до соиграчите и клубот и во кое му посака сѐ...

Легија му се радува на триумфот на Марибор: Фудбалот и правдата победија

По „вистинската“ елиминација на Селтик од плеј-офот во квалификациите за Лигата на шампионите, се огласи и клубот кому неправедно му беше скратено правото да учествува во оваа фаза од натпреварувањето. И покрај тоа што...

Pages