Меѓународен Фудбал

Продолжуваат изненадувањата на Купот на Нации во Африка

Конго го шокира Камерун

Скопскиот спектакл го „запали“ регионот - И...

Скопскиот спектакл во август, лани и мега дуелот меѓу Реал Мадрид и Манчестер...

Милан им порача на ривалите „Подалеку од Сусо“

Милан не го продава шпанскиот репрезентативец Сусо, иако има понуда вредна 80...

Либија ја прегази Екваторијална Гвинеа

Репрезентацијата на Либија ја оправда улогата на фаворит и ја декласира...

Луис Суарез избран за најдобар фудбалер во Премиерлигата

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез, ѕвездата на Ливерпул вечерва е избран за најдобар фудбалер во оваа сезона во Премиерлигата, избор кој го спроведе здружението на професионалните фудбалери во Англија (ПФА). Тоа...

Дефанзивците на Вилјареал ја оставија Барселона во трка за титулата (ВИДЕО)

Барселона славеше со 3-2 на гости кај Вилјареал во последниот натпревар од 35.коло во Примера. Гостите беа пред пораз, бидејќи се до 65.минута губеа со 2-0 и речиси се збогуваа од шампионската титула. Сепак, на сцена...

Втор пораз по ред на Шалке, Хамбургер пред испаѓање (ВИДЕО)

Денеска со два натпревари се комплетираше 32.коло во Бундеслигата. Екипата на Борусија Менхенгладбах со победата од 1-0 на гости кај Шалке направи голем чекор кон обезбедување на место во Лигата на Европа следната...

Нов шок во светот на фудбалот: Почина големиот српски стратег – Вујадин Бошков!

Поранешниот тренер на Реал Мадрид и Сампдорија, Вујадин Бошков, почина денеска во Џенова на 83-годишна возраст, објавија италијанските медиуми. Српскиот стратег со овие две екипи играше во финалето од тогашниот Куп на...

Мешаница на врвот во Англија: Сити го искористи киксот на Ливерпул! (ВИДЕО)

По поразот на Ливерпул од Челси (0-2), екипата на Манчестер сити со 0-2 триумфираше на гости кај Кристал Палас и се вклучи во трката за титулата во домашното првенство. „Граѓаните“ имаа дури 18 удари кон противничкиот...

Нова победа: Атлетико Мадрид ита кон титулата во Примера (ВИДЕО)

Екипата на Атлетико Мадрид забележа огромна победа во домашното првенство откако минимално славеше на тешкото гостување кај Валенсија (0-1). На „Местаља“, екипата од Мадрид дојде до тешко заработен триумф (0-1) со кој...

Мурињо: Победи подобриот тим! (ВИДЕО)

Стратегот на Челси, Жозе Мурињо смета дека неговиот тим бил подобар противник на „Енфилд роуд“ и заслужено со 2-0 славел над Ливерпул. „Челси одигра фантастично и ако се прашувам јас, победи подобриот тим. Но, и покрај...

Од еуфорија до очај: Балканските навивачи на Ливерпул во Скопје ќе славеа титула, но... (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Навивачите на англискиот премиерлигаш Ливерпул денеска беа собрани во Скопје за да го проследат дербито на „Енфилд роуд“ на нивниот миленик против Челси, меч кој требаше да ги круниса во нови владетели на Премиерлигата...

Парма падна пред Ибраими и Каљари (ВИДЕО)

Екипата на Каљари дојде до нова победа во италијанската Серија А откако на домашен терен минимално славеше против Парма. По победата на гостувањето во Џенова, фудбалерите на Каљари на домашен терен со 1-0 славеа над...

Малерот Џерард: Капитенот му подари победа на Челси и ја загрози титулата на Ливерпул (ВИДЕО)

Екипата на Челси забележа огромна победа во Премиер лигата откако во дерби-дуелот на „Енфилд Роуд“ славеше над фаворитот за титулата, Ливерпул (2-0). Иако домаќинот имаше голем број на шанси да остане непоразен, сепак,...

Pages