Меѓународен Фудбал

Е дури сега ќе збесне, на Мурињо не му се исполни...

Манчестер Јунајтед и оваа сезона игра далеку од очекувањата, ретки се моментите...

Цела Србија знае за „местенка“, УЕФА покрена...

Вук Блечиќ, кој бил делегат на споменатата средба од српското првенство во...

ОД УДАРОТ МУ СЕ ОТВОРИ ДУПКА НА ГЛАВАТА: Што...

Младиот голман на Вотфорд, Понтус Далберг доживеа страшна повреда на тренинг...

Монако ги продал ѕвездите за да ги покрие милионските губитоци

Вицешампионот на Франција, Монако ги продал своите најголеми ѕвезди за да ги покрие милионските губитоци, тврди француски „Л'Екип“. Гигантот морал да ги продаде Џемјс Родригез (80 милиони евра), Емануел Ривиер (8...

„Орилите“ ја освоија Фиренца (ВИДЕО)

Римски Лацио стигна до триумф на тешкото гостување на „Артемио Франки“ против Фиорентина, откако со 2-0 се радуваа орлите“ во Фиренца со головите на Филип Ѓорѓевиќ и Сенад Лулиќ. Ѓорѓевиќ погоди на асистенција на...

Шампионот сигурен против Еспањол: Атлетико се врати на победничкиот колосек (ВИДЕО)

Шпанскиот шампион Атлетико Мадрид се врати на победничкиот колосек, откако попладнево со 2-0 го победи Еспањол на „Висенте Калдерон“ со два удари со глава, кои беа неодбранливи за каталонскиот голман. Атлетико ја...

Видал: Доста лажете, моето колено е во ред!

Чилеанската ѕвезда на италијанскиот првак Јувентус, Артуро Видал ги нападна дел од медиумите поради константното форсирање на приказната дека тој има големи проблеми со повредата на коленото. Видал пред СП имаше мал...

Енрике: Ако Реал имаше нула бодови, тоа ќе беше идеално, вака...

Тренерот на Барселона, Луис Енрике смета дека разликата од четири бода која Каталонците ја имаат во однос на Реал Мадрид не треба и не мора ништо да значи за понатамошниот тек од сезоната, особено не пред големото „Ел...

Неверојатен натпревар за Модриќ: Спаси гол, само две погрешни додавања, ама промаши и празен гол (ВИДЕО)

Лука Модриќ беше еден од најзабележителните во победата на Реал на гостувањето кај Леванте од 5-0 иако не постигна гол, а ниту асистираше во голеадата. Хрватскиот играч за врска најпрвин со маестрална реакција го спаси...

Цела Германија им се смее: Фудбалерите на Вердер не шутнале кон голот на Баерн

Поранешниот германски првак Вердер Бремен доживеа дебакл на „Алијанц Арена“, откако загуби со 0-6 од првакот Баерн Минхен, кој се повеќе потврдува дека и сезонава ќе биде недофатлив за ривалите и дека на Баварците лесно...

Албанскиот синдром се шири низ Европа: Резервниот голман на Бастија славеше со знаме на Корзика (ВИДЕО)

Вчеравечер во Ница беше одигран натпреварот помеѓу екипите на истоимениот домаќин и Бастија од Корзика. Гостите славеа, а нивниот резервен голман во знак на триумфот извади знаме на Корзика и со него славеше пред очите...

Не се сите фудбалски мајстори: Словак за две минути утна два пенали (ВИДЕО)

Давид Депетрис е словачки фудбалер (има два настапи за репрезентацијата) со аргентинско потекло, кој игра за мексиканска Морелија, на заем од Ризеспор. Напаѓачот викендов во лигата го изнасмеа цело Мексико, па е...

Играчите на Нант по голот прославија со – заедничка фотографија (ФОТО+ВИДЕО)

Фудбалерите на Нант синоќа ремизираа 11 со Ремс во меч пд француската Лига 1, а мечот го одбележаа со неверојатно креативната и несекојдневна прослава на погодокот. Откако Аудиел во 13-та минута погоди за водство во тој...

Pages