Меѓународен Фудбал

ТУРСКИОТ ПРВОЛИГАШ ЌЕ ИМА НОВ ТРЕНЕР

Бурса го сака поранешниот македонски селектор за тренер

Од Шкендија до регионалните Лиги на Германија

До сега го водеше тимот на Тенис Борусија во 5. Лига, а од идната сезона ќе...

Спалети: Интер повеќе од било кој заслужува да...

Вечерва, во последното коло од италијанската Серија А, миланскиот тим во...

Како да потрошиш 165 милиони евра, а да не освоиш...

Манчестер Јунајтед вчера го загуби финалето во ФА Купот, во Премиерлигата...

Каталонска офанзива кон Суарез - Барселона понуди 70 милиони фунти за Уругваецот!

Преговорите помеѓу двете страни значајно напредуваа по „продуктивниот“ разговор како што тоа дипломатски го објаснуваат извори блиски до клубот, па Луис Суарез направил голем исчекор кон селидбата на „Камп Ноу“, поради...

Несекојдневна ситуација: На два меча во Естонскиот куп - 32 гола!

Во Естонскиот фудбалски куп забележавме несекојдневна ситуација откако на два меча беа постигнати дури 32 гола! Во најмасовното клупско натпреварување во земјата денес беа одиграни четири натпревари од 1/32 финалето, а...

Ваков играч Венгер бара со години: Џексон Мартинез сонува за дресот на Арсенал!

Сеск Фабрегас малтене го расплака, Самир Насри му ја сруши концепцијата, Робин ван Перси му го скрши срцеето, но се чини дека Арсен Венгер конечно го пронајде странецот кој ја дели неговата страст кон Арсенал. Џексон...

Четворицата најлоши напаѓачи на Абрамовиќ, дали Коста ќе биде петтиот?

Екипата на Челси вчера официјално го потврди трансферот на Диего Коста од Атлетико Мадрид по што од страна на светските љубители на фудбалот пристигнаа првите реакции околу неговиот ангажман. Јавноста е поделена - некои...

Вучиниќ заминува да игра фудбал во ОАЕ

Црногорскиот фудбалер Мирко Вучиниќ својата кариера ќе ја продолжи во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) каде ќе го носи дресот на Ал Џазера. Како што соопштуваат италијанските медиуми сѐ е договорено, а Јувентус за...

Фабрегас комплетно “отпишан“ од Арсенал (ФОТО)

Со трансферот во редовите на Челси, шпанскиот фудбалер Сеск Фабрегас комплетно ги разлути фановите на Арсенал. Поради заминувањето од Барселона во таборот на лутиот ривал кој е предводен од Жозе Мурињо, шпанскиот...

Заслужено: Арсен Венгер ќе го повика Кемпбел!

По одличниот настап на Мундијалот во Бразил, францускиот стратег Арсен Венгер ќе го повика напаѓачот на Костарика, Џоел Кемпбел. Младиот член на Арсенал кој изминатите неколку години беше испраќан на позајмици игра...

Леванте бара богатство за чудото од Костарика кое брани и тениски топчиња! (ВИДЕО)

Исто како што Кејлор Навас го штити голот на Костарика, така и претседателот на Леванте Квичо Каталан ги брани интересите на клубот и засега успешно им одолева на нападите на моќниците кои имаат сериозни намери да го...

Мацари на клупата на Интер уште две години

Италијанскиот стратег кој го предводи Интер, Валтер Мацари потпиша нов договор со клубот и на клупата на „нераѕурите“ ќе остане до јуни, 2016 година. Претходниот договор на Мацари истекуваше во 2015 година, но...

Спортинг им го „украде“ најталентираниот Шкотланѓанец на Реал и Јунајтед вреден 60 милиони евра!

Ниту, Реал, ниту Манчестер јунајтед, ниту Ливерпул, ниту Арсенал! Најголемата надеж на шкотскиот фудбал, 18-годишниот Рајан Гулд стана нов член на Спортинг од Лисабон! За суперталентираниот играч за врска и младинскиот...

Pages