Меѓународен Фудбал

КАТАЛОНЦИТЕ ИЗДРЖАА И ДОЈДОА ДО БОД СО ИГРАЧ ПОМАЛКУ

Примера: Жирона ја запре Барса среде „Камп Ноу“! (ФОТО+ВИДЕО)

Нов погодок на Роналдо и нова победа на Јувентус...

Кристијано Роналдо го постигна третиот гол во дресот на Јувентус. Благодарение...

ВО СРБИЈА НЕМА ВАР ТЕХНОЛОГИЈА:„Судиското око“ и...

Во Србија сеуште не е воведена ВАР технологијата. А токму употребата на новиот...

Јувентус има нова голема мета – ЛЕРОЈ САНЕ

Како што пишуваат италијанските медиуми, првиот човек на Јуве, Андреа Ањели...

Арсенал ремизира и со Лестер: „Топчиите“ немаат сила за победа на гостување (ВИДЕО)

Лондонски Арсенал не успеа да победи и на третото гостување во новата сезона, вклучувајќи го и тоа во Лигата на шампионите во Истанбул, откако попладнево „топчиите“ немаа сила да триумфираат ниту над Лестер, па одиграа...

Родриго Тадеи си замина од Рома, но се врати уште на првиот натпревар! (ВИДЕО)

Родриго Тадеи дури девет години мина во Рома. Стигна како анонимен лик во 2005 година од Сиена, откако две години претходно доживеа семејна трагедија. Бразилецот беше дел од тешката несреќа во која загина неговиот...

Падна договор: Алесио Черчи го засилува Атлетико Мадрид за 16 милиони евра

Италијанскиот репрезентативец од Торино, Алесио Черчи заминува од таборот на овој калчолигаш на крајот на преодниот рок, откако италијанските медиуми објавија дека денеска паднал договор за трансфер на овој офанзивен...

Се врати оптимизмот на „Камп Ноу“

Тренерот на Барселона, Луис Енрике изјави дека е задоволен од развојот на настаните во тимот и додаде дека очекува атмосферата во соблекувалната да се подобрува од ден на ден. Барселона стартува со убедливиот триумф над...

Милан зема уште еден играч на заем – Марко Ван Гинкел

Седумкратниот европски првак Милан зема уште еден фудбалер на Челси на заем – Марко Ван Гинкел. Ван Гинкел е вториот фудбалер по Фернандо Торес кој доаѓа од „сините“ во миланскиот гигант, кој пак со ваквите потези...

Официјално: Лоик Реми нов фудбалер на Челси!

По долгата трансфер сага и бројните шпекулации, одличниот француски интернационалец е нов фудбалер на лондонски Челси. И покрај тоа што нема потврда ниту од Челси, ниту пак од Квинс Парк Ренџерс, фотографијата која со...

Ливерпул се прошета на „Вајт Харт Лејн“, деби на Балотели (ВИДЕО)

Избраниците на Брендан Роџерс успеаја набрзо да се вратат по шокот кој го доживеаја минатиот понеделник на гостувањето кај Сити и да слават висок триумф од 3-0 на тешкото гостување кај Тотнем во Лондон. Ливерпул одигра...

Капело во „неволја“, три месеци нема примено плата

Селекторот на фудбалската репрезентација на Русија, Фабио Капело и членовите на стручниот штаб веќе три месеци немаат добиено плата. Министерот за спорт на Русија, Витали Мутко, потврди дека Капело и неговите...

Арсенал се откажа од Лоик Реми, Французинот на чекор до „Стемфорд Бриџ“

И покрај тоа што Арсенал во наредните три месеци ќе игра без својот најдобар напаѓач Оливие Жиру, Арсен Венгер се откажа од единствената опција која постоеше да пристигне на „Емирати“, Лоик Реми. Иако пред некој ден се...

Руни и Јунајтед - љубов која трае веќе 10 години!

Пред точно една деценија Руни потпиша за Манчестер јунајтед. Фергусон позитивно одговори на барањето на навивачите и го донесе момчето кое го запали Островото во дресот на Евертон. Руни се оддолжи со голови и титули, а...

Pages