Меѓународен Фудбал

РОНАЛДО КЛУЧЕН ЗА ПОБЕДАТА ВО СУПЕРКУПОТ

Јуве со трофеј ја почна 2019 (видео)

Пјатек во Милан, Нестор во Џенова за 7 милиони...

Се поизвесно е дека Џенова нема да го задржи Пјатек за кого се интересираат...

НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА ЗА ТРАНСФЕР НА КАРИЕРАТА: Со...

Аргентинскиот напаѓач ја круниса најдобрата полусезона во досегашната кариера...

ИГУАИН ИСЧЕЗНА: Џенова бара „милијарди" за...

Напаѓачки ролеркостер во Милано...

Катастрофалната одлука на судијата Карасев му донесе победа на Шалке (ВИДЕО)

Екипата на Шалке со погодокот на Чупо-Мотинг пред крајот на мечот дојде до триумф од 4-3 над Спортинг од Лисабон, но долго време ќе се зборува за контроверзниот пенал преку кој домаќините дојдоа до победата. Иако...

Де Роси: Жал ми е, навивачите не заслужуваат да гледаат ваков срам!

Рома имаше големи желби, но Баерн Минхен набрзина им покажа кој е кој во европскиот фудбал во моментов, па им нанесе тежок пораз на римјаните со триумфот среде Рим со 7-1. Тоа е истиот тежок пораз како пред седум години...

Кавани: Јас си ја завршив работата - дадов гол!

Уругвајскиот репрезентативец Единсон Кавани, напаѓачот на Пари Сен Жермен беше клучен на три минути до крајот за да им обезбеди втора победа на „светците“, на гостувањето кај АПОЕЛ на Кипар (1-0), со што ПСЖ е на...

Сите голови од вечерва: Падна рекордот во ЛШ - 40 гола во еден ден! (ВИДЕО)

Фудбалската Лига на шампиони вечерва ни понуди голем број на возбудувања. Осум гола паднаа во Рим, седум во Гелзенкирхен и Борисов, шест во Лондон... Во продолжение, погледнете ги сите 40 погодоци кои паднаа вечерва во...

Милер: Завршивме прекрасна работа!

Германскиот репрезентативец Томас Милер изјави дека е презадоволен од големата и убедлива победа на Баерн Минхен над Рома до 7-1 вечерва, откако Баварците уште во првиот дел го згазија римскиот калчолигаш. „Завршивме...

Луис Адријано го достигна Лионел Меси

Бразилецот Луис Адријано, фудбалерот на украински Шахтер влезе во историјата на елитната Лига на шампионите, откако вечерва за едно полувреме успеа да даде пет од седумте гола за гигантот од Донецк против БАТЕ Борисов...

Спектакуларно гол-шоу во елитата: Баерн ја згази Рома, Челси убедлив, Шахтер постави рекорд (ФОТО)

Големите фаворити за „сребрениот трофеј“, Баерн Минхен, Челси и Барселона, сите освојувачи на најпрестижниот трофеј немаа ама баш никакви проблеми вечерва да слават во своите мечеви за да извојуваат победи во третото...

Ибраими виде кој е Челси: „Сините“ за нецело полувреме го победија Марибор (ВИДЕО)

Актуелниот англиски и шпански лидер, Челси и Барселона набрзина стигнаа до убедливи водства и практично веќе на полувреме ја обезбедија победата во своите мечеви во ова трето коло во Лигата на шампионите. Челси за...

Ројс има само една желба, сака трансфер во Реал Мадрид

Германскиот фудбалер Марко Ројс е незадоволен во Борусија Дортмунд и својата кариера сака да ја продолжи во Шпанија каде ќе го носи дресот на Реал Мадрид. Барем така тврдат англиските медиуми кои денес соопштија дека...

ЦСКА дојде до бод благодарение на - професионална глума! (ВИДЕО)

Екипата на ЦСКА Москва на домашен терен се избори за 2-2 против шампионот на Англија, Манчестер сити, но вториот погодок на домаќинот беше премногу сомнителен затоа што Коларов не стартуваше на ногата на Думбија и затоа...

Pages