Меѓународен Фудбал

Лампард: За ова треба да имаш мадиња (ВИДЕО)

Френк Лампард ја оствари најголемата победа како тренер, неговиот Дерби по...

Наместо да го слави, Перез го понижи Модриќ

Првиот човек на Реал, Флорентино Перез дефинитивно е слаб на Роналдо. Тоа го...

Честитки и од Ѓоковиќ за успехот на Лука Модриќ...

Хрватскиот капитен во Лондон ја доби наградата на ФИФА за најдобар играч на...

Работел во фан-шопот на ПСЖ, а сега игра фудбал и му носи бодови на Нант

На отварањето на Лига 1 екипата на Нант со 1-0 славеше над Ленс, а во центарот на вниманието беше Јасин Баму кој го постигна единствениот гол на мечот и зад себе има интересна фудбалска приказна. Имено, француските...

Атлетико Мадрид носи нов напаѓач

Челниците на актуелниот шампион на Шпанија, Атлетико Мадрид сметаат дека сѐ уште нема доволно силен напад по заминувањето на Диего Коста и во наредниот период ќе купуваат нов напаѓач. Иако во тимот го донесоа Марио...

Навивачите на Ливерпул и Дортмунд заедно ја запеаја „You'll never walk alone“ (ВИДЕО)

Пред почетокот на пријателскиот меч меѓу Ливерпул и Борусија Дортмунд кој се одигра на „Енфилд роуд“, навивачите на двата клуба во еден глас заеднички ја испеаја препознатливата фудбалска химна на „црвените“, You'll...

Арсенал го прегази Сити: Казорла, Ремзи и „бомбардерот“ Жиру ги решија „граѓаните“! (ВИДЕО)

Екипата на Арсенал на маестрален начин ја започна новата сезона на Островот откако во рамки на Комјунити шилд со убедливи 3-0 на „Вембли“ ја прегази екипата на Манчестер сити и дојде до нов трофеј во својата клупска...

„Четата“ на Валтер Мацари поразена од Ајнтрахт Франкфурт (ВИДЕО)

На пријателски меч во Германија екипата на Интер доживеа пораз откако со 3-1 загуби од Ајнтрахт Франкфурт. По подготовките во САД каде забележаа успешни резултати, „неразурите“ на „Комерцбанк Арената“ загубија од...

Спортските новинари одбраа: Мануел Ноер е најдобар фудбалер во Германија

Голманот на Баерн Минхен и на германската фудбалска репрезентација, Мануел Ноер, е прогласен за најдобар фудбалер во Германија, според изборот на спортските новинари во оваа земја. Најдобрата ракавица од СП во Бразил...

Барселона носи нов дефанзивец?

Фудбалскиот вицешампион на Шпанија, Барселона во своите редови до крајот на преодниот рок би можел да донесе уште еден дефанзивец за да ја засили одбраната пред почетокот на новата сезона. Како што соопштуваат шпанските...

Де Бур: Донесете ми го Ето!

Шефот на стручниот штаб на Ајакс, Франк де Бур изјави дека во своите редови сака да го има камерунскиот напаѓач, Самуел Ето. Искусниот фудбалер моментално е слободен агент, а Де Бур јасно им даде до знаење на своите...

Дел Пјеро доби покана да игра за Хајдук

На „Пољуд“ страстите се разгорени откако Хајдук го совлада Шахтер и се пласира во плејоф-колото од Лига Европа и навивачите сакаат уште. Од Еуфоријата никна една интересна идеја и тоа на Фејсбук. Навивачите му пратија...

Им се тресат нозете на ривалите: Ливерпул ја прегази Борусија во генералната проба (ВИДЕО)

Доколку денот по утрото се познава, тогаш на најголемите фаворити за титулата во Премиерлигата, пред сѐ на Челси и Манчестер сити, воопшто нема да им биде лесно со Ливерпул и Манчестер јунајтед. „Ѓаволите“ на турнејата...

Pages