Меѓународен Фудбал

ТОРИНО ДОБИВА НОВ МИЛЕНИК

Јувентус со ново изненадување?

Голеада на дуелот меѓу Баерн Минхен и ПСЖ во...

Новиот тренер на Баерн Минхен, Нико Ковач дебитираше со победа и тоа против ПСЖ...

Далиќ откри што му кажа Пол Погба додека му се...

Иако Светското првенство во Русија е зад нас, сепак на големо се пишува за...

Рамос знае кој ќе ја добие „седмицата“ на Роналдо

Кристијано во девет сезони одиграни на „Сантијаго Бернабеу“ даде повеќе...

Преродба на „Камп Ноу“: Барселона ќе се засилува со осум нови имиња

По крајно неуспешната сезона која резултираше без освоен трофеј на сите три фронта на кои се бореше, во Барселона се подготвуваат големи промени. Славниот гигант веќе остана без тренерот Херардо Мартино, а наскоро ќе се...

Ван Гал: Со Јунајтед ќе направиме историја!

Холандскиот стратег Луј Ван Гал и официјално е назначен за нов тренер на Манчестер јунајтед. Според англиските медиуми, конечно е постигнат договор меѓу двете страни со кој Ван Гал ќе остане на „Олд Трафорд“ три години...

Фабрегас се збогува со Барселона, на повидок кам-бек во Премиерлигата

Шпанска „Марка“ тврди дека времето на Фабрегас во Барса е истечено и дека детето кое изникна од Ла Масија се пресели во Арсенал и се врати во Барселона, ќе го напушти шпанскиот гигант. Сеск Фабрегас ќе биде ставен на...

„Сакаме да го видиме Алексис во црно-белиот дрес„

Спортскиот директор на италијанскиот првак Јувентус, Џузепе Марота ја откри првата трансфер цел на „старата дама“ за летниот преоден рок. Тоа е чилеанскиот репрезентативец Алексис Санчес, фудбалерот на Барселона. Санчес...

Анчелоти: Роналдо ќе игра и повреден во Лисабон!

Дилеми веќе нема - Кристијано Роналдо ќе биде подготвен за големото финале во Лигата на шампионите кое се игра во Лисабон и ќе му стои на располагање на Карло Анчелоти. Навивачите на Реал стравуваа околу физичката...

Михајловиќ ќе го менува Конте на клупата на Јувентус

Италијанска „Кориере дела Сера“ пренесува дека, доколку замине Антонио Конте, српскиот стручњак ќе го преземе кормилото на Јувентус. Одредени медиуми наведуваат дека токму тоа е причината поради која Михајловиќ го...

Еден од најбараните дефанзивци на светот го избра Челси

Во интервју за португалскиот „Беин Спорт“, дефанзивецот на Порто Елиаким Мангала истакна дека доколку би морал да бира помеѓу Сити и Челси, би ги избрал „сините“ од Лондон. Овој 23-годишен дефанзивец вели дека му годи...

Гвардиола го избркал Манџукиќ оти му се потсмевал по дебаклот од Реал‏

Хрватскиот интернационалец Марио Манџукиќ од следната сезона нема да го носи дресот на минхенски Баерн, а германските медиуми ги откриваат причините поради ваквата одлука на клубот од Минхен. Германски „Билд“ пренесува...

ПСЖ ги награди фудбалерите со неверојатни премии

Францускиот шампион Пари Сен Жермен сезонава ја заврши со да трофеи, ја одбрани шампионската круна и на неа го додаде трофејот во Лига-купот, а управата реши богато да ги награди фудбалерите. Богатиот сопственик Насер...

Златан Ибрахимовиќ останува во ПСЖ и по завршување на кариерата

Првиот човек на францускиот првак ПСЖ, шеикот Насер Ал Келаифи изјави дека Златан Ибрахимовиќ, првата ѕвезда на „светците“ ќе остане во клубот и откако Швеѓанецот ќе реши да замине во пензија. Многумина веќе го...

Pages