Меѓународен Фудбал

ТРОЈЦА НАШИ ИГРАЧИ НА СПИСОКОТ ЗА МЕЧОТ СО ЕРЗУРУМ

Коња победува на крилата на македонските деца

И другиот бек на Ливерпул го продолжи договорот

По Енди Робертсон и десниот бек Трент Александер-Арнолд потпиша нов петгодишен...

Познато е колку Челси ќе плати за Игуаин, а има и...

Челси се поблиску до аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин, а сега познати се и...

Ми влезе дома во еден по полноќ за да ме убеди да...

Маурицио Почетино е само еден од многуте ученици на Марсело Биелса, а тренерот...

Меси со нови копачки „Адизеро Ф50“ ќе го напаѓа трофејот во ЛШ (ФОТО)

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лео Меси на ден пред почетокот на Лигата на шампионите ги презентираше своите нови копачки „Адизеро Ф50“ со кои ќе атакува на трофејот во најелитното европско натпреварување.

Анелка потпиша за 12-от клуб во кариерата - Мумбаи!

Францускиот ветеран Николас Анелка потврди дека потпишал договор со индискиот суперлигаш Мумбаи. Триесет годишниот напаѓач беше без ангажман уште од март годинава кога заработи отказ во Вест Бромвич поради „антисемитско...

Роналдо ја открил цената: Ќе си оди од Реал за неделна плата од 500 илјади фунти!?

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо, ѕвездата на европскиот првак Реал Мадрид повторно е во фокусот на светската јавност околу евентуалното заминување од „кралскиот клуб“, кое дел од медиумите сензационално...

„Туркиш ерлајнс“ го презема Челси од идната сезона?

Англискиот премиерлигаш Челси, европскиот првак од 2012 година ќе ја прекине соработката со Самсунг и од идната сезона на своите дресови ќе го има турскиот национален авиопревозник „Туркиш Ерлајнс“. Иако „сините“ во...

Фердинанд: Мојес беше за срамота, ни го забрани дури и помфритот!

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, откри детали од ерата на Дејвид Мојес на тренерската позиција во клубот и ја нарече тактиката на минатогодишниот менаџер на „ѓаволите“ засрамувачка. Дњфанзивецот...

Мурињо: Кристијано Роналдо ме изневери

Жозе Мурињо е еден од најуспешните тренери во историјата на фудбалот, но она што го направи во Порто и Интер не успеа да го стори и со моќниот Реал Мадрид - да ја освои Лигата на шампионите. Во тригодишниот мандат на „...

Новиот дефанзивец на Венгер надвор од терените три месеци

Пред стартот на Лигата на шампионите, екипата на Арсенал доби катастрофални вести - новиот дефанзивец на „топчиите“, Метју Дебуши ќе биде надвор од терените најмалку три месеци. Во обид да ја стигне топката која одеше...

Коста: Со вакви соиграчи лесно е да постигнуваш голови, ама тоа нема да трае вечно

Напаѓачот на Челси Диего Коста истакна дека луѓето мораат да бидат свесни дека како што сезоната одминува тој нема да може да постигнува голови „како на филмска лента“. Феноменалниот Шпанец постигна хет-трик против...

Чие „срце“ е постаро? Она на Бејл или на Ди Марија?

Доскорешните соиграчи од таборот на Реал Мадрид, Анхел ди Марија и Герет Бејл, имаат ист начин на прослава при постигнувањето на головите. Што означуваат срцата и чие срце е постаро? Англиските медиуми се импресионирани...

Инзаги: Горд сум што сум тренер на еден ваков Милан

Новиот предводник на „росонерите“, Филипо Инзаги по синоќешната победа на неговите избраници во неверојатниот натпревар против Парма од 5-4 изјави дека е горд што е тренер на еден ваков Милан. „Мораме да бидеме...

Pages