Меѓународен Фудбал

ѕвездите од шпанија не се прославија

Иниеста и Торес со кошмарни деби мечеви во Јапонија

Озил се повлече од репрезентацијата: Дали е тоа...

Играчот кој има одиграно 92 меча за германскиот национален тим реши дека е доста

Го избркаа од Мундијалот, остана без медал, а...

Хрватскиот фудбалер многу веројатно дека ќе си остане на „Сан Сиро“

Претераа: Одиграј три добри месеци и одма вредиш...

Бразилецот добро ја започна ланската сезона, а потоа целосно се изгуби, но...

Гундоган останува во Борусија до 2016, а почнува со тренинзи в понеделник

Борусија Дортмунд го продолжи договорот со својот фудбалер Илкај Гундоган (23) до 2016 година, јавија германските медиуми. Неговиот претходен договор беше со важност до 2015, но со овој потег неговиот клуб сакаше да му...

Касилјас: Ова е и твој трофеј Хесе!

Голманот и иконата на Реал Мадрид, Икер Касилјас го посвети вечерашниот освоен трофеј во Купот на својот клупски соиграч Хесе, кој против Шалке во Лигата на шампионите се повреди на мечот со Шалке 04. Хесе ги скина...

Монако без финале во Купот: Потрошија 200 милиони евра, а не освоија – ништо!

Француски Монако, новиот фубалски гигант кој потроши 200 милиони евра летоска за да направи тим за Лига на шампиони, е потврда дека парите не носат трофеи, откако вечерва „кнезовите“ останаа без шанса да играат во...

Затоа вреди сто милиони: Бејл му го донесе првиот трофеј на „кралскиот клуб“! (ФОТО+ВИДЕО)

Велшката ѕвезда Герет Бејл покажа зошто Реал Мадрид плати сто милиони евра за него, откако вечерва на „Месталја“ во Валенсија му го обезбеди првиот трофеј на Реал Мадрид со голот за победа од 2-1 на шест минути до...

Ливерпул слави: Сандерленд го откажа Сити од трката за титула (ВИДЕО)

Манчестер сити ја загуби битката за титулата. Првиот свој меч од двата заостанати не го искористи за да му се приближи на Ливерпул, па откако одигра само 2-2 на „Итихад“ со последнопласираниот Сандерленд, речиси сигурно...

Спектакл во Берлин: Баерн и Борусија ќе се борат за трофејот во германскиот Куп (ВИДЕО)

Екипата на Баерн Минхен успеа да обезбеди учество во овосезонското финале на германскиот национален фудбалски Куп, откако вечерва на „Алијанц“ слевеше убедлив триумф во полуфиналето од 5-1 над второлигашот...

Што чекаш Моес? Ројс сака да игра во Јунајтед

Поранешниот фудбалер на Борусија Дортмунд Марио Геце изјави дека Марко Ројс сака да се пресeли во Манчестер јунајтед и така ги подгреа надежите на „ѓаволите“ кои имаат намера да го ангажираат Германецот летово. Дејвид...

Гвардиола: Со ваква игра немаме шанси против Реал

Тренерот на минхенски Баерн Пеп Гвардиола денес изјави дека Баварците ќе немаат никакви шанси во двомеч пресметката во полуфиналето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид доколку продолжат да играат во ист стил,...

Кројф: Спасот на Барселона лежи во враќањето на Лапорта и Гвардиола

Холандската легенда Јохан Кројф изјави дека спасот на Барселона лежи во два моменти, враќањето на поранешниот претседател Жоан Лапорта и Пеп Гвардиола. Барселона во Ла Лига е дури третопласирана, иако сѐ уште има шанси...

Кол ги провоцираше навивачите на Арсенал со - трофеј! (ФОТО)

Екипата на Арсенал со 3-1 на „Емирати“ славеше над Вест Хем а пред почетокот на мечот, во центарот на вниманието се најде противничкиот фудбалер, Џо Кол. Благодарение на погодоците на Оливие Жиру и Лукас Подолски, „...

Pages