Меѓународен Фудбал

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО АРГЕНТИНЕЦОТ?

Игуаин заборави да дава голови

Солскјер: Јунајтед ми е во срцето, мило ми е што...

Иако има договор со Молде, одлучи да оди на „позајмица" до мај во својот омилен...

Челси на Иско му нуди 250.000 фунти неделно!

Шпанецот неочекувано стана непожелен кај Солари и Реал Мадрид, а Челси сака да...

Заборавил дека има договор со Адидас, па ќе плати...

Адидас не им простува на оние на кои им дава пари за спонзорство.

Луис Енрике потврди: Суарез утре ќе дебитира за Барса!

Првиот тренер на Барселона, Луис Енрике потврди дека новото засилување Луис Суарез ќе дебитира за каталонците в понеделник на пријателскиот меч против екипата на Клуб Леон. Уругваецот им се врати на тренинзите откако...

Дунга: Нејмар сѐ уште не e ѕвезда!

Новиот селектор на Бразил, Карлос Дунга, смета дека Нејмар сѐ уште не е ѕвезда. Смета дека, иако Нејмар одигра одлично на Светското првенство, може да покаже уште повисоко ниво на игра. „Тој е најдобриот фудбалер од...

Моес: Не ми дадоа доволно време да успеам...или да потфрлам

Откако Манечстер јунајтед тресна на земја во првиот меч под водство на Луј Ван Гал, повторно стана актуелен Дејвид Моес. Дали можеби проблемот не бил во него? Ова прашање се наметнува природно откако не видовме ништо...

Најскапите 11 во историјата на фудбалот вредат скоро 700 милиони евра (ФОТО)

Летниот трансфер период ќе трае уште точно две недели и дотогаш сигурно ќе се случат уште некои големи трансфери, но прашање е дали некој од нив ќе влезе меѓу најскапите во историјата на фудбалот. Ако се направи...

Ливерпул џабе се труди: Фалкао сака да игра само во Реал Мадрид

Англиските медиуми објавија дека Ливерпул се обидува во завршницата на преодниот рок со нова бомба да се засили за новата сезона, а целта е колумбискиот „тигар“ Радамел Фалкао, но... Колумбиецот, кој е интересен за сите...

Гигантите ќе се тепаат за него: Мемфис Депај дава голови од слободен удар како од шега (ВИДЕО)

Повеќе од сигурно е дека идното лето, европските фудбалски гиганти ќе се тепаат за него. Младиот Мемфис Депај, холансдски ртепрезентативец кој на СП го сврте вниманието, вчера за ПСВ Ајндховен постигна два прекрасни...

Евертон во проблем: Рос Баркли ќе паузира половина година?

Евертон пропушти шанса во финишот од гостувањето кај лестер за победнички старт на новата сезона, но Роберто Мартинез, менаџерот на „сините“ од Ливерпул има поголема главоболка. Се повреди Рос Баркли еден ден пред...

Германија сака да ги организира ЕП и ЛОИ во 2024

Новиот фудбалски светски првак Германија сериозно планира во 2014 година да ги организира Европското првенство и Летните Олимписки игри. Првиот човек на германската фудбалска лига (ДФЛ), Кристијан Сејферт изјави дека...

Еден гол го дели Руни да го стигне Тиери Анри (ВИДЕО)

Англиската ѕвезда Вејн Руни постигна еден гол за Манчестер јунајтед, но тоа не беше доволно за позитивен старт на најтрофејниот англиски премиерлигаш, но за Руни тоа беше 174 гол во англиската Премиерлига. Ѕвездата на „...

Среќен старт за Арсенал: Арон Ремзи во 92 минута им донесе прва победа на „топчиите“ (ВИДЕО)

Лондонски Арсенал ја започна новата сезона со победа, и тоа повеќе од среќно и со многу мака, откако во 92-та минута Арон Ремзи погоди за победа од 2-1 над Кристал палас во воведниот меч во Премиерлигата. Иако Арсенал...

Pages