Меѓународен Фудбал

ЌЕ МОРА ДА ПОЧЕКА НА ВИСТИНСКИОТ БРОЈ ВО РЕАЛ

АСЕНСИО: Никој не ме праша дали ја сакам „седумката" на Роналдо

НЕ ОДИ ЛЕСНО БЕЗ ПАНДЕВ: Џенова застана пред Лацио

Како што беше најавено, Горан Пандев не се појави на теренот на „Олимпико" во...

Раванели го напушти Арсенал: „Ова ли е...

49-годишниот Фабрицио Раванели го напушти кормилото на украинскиот клуб Арсенал...

УЕФА Е ЗАГРИЖЕНА: Ердоган ја кочи Турција

Поради актуелната политика на претседателот Ердоган, европската фудбалска...

Игуаин потешко повреден во ремито без голови меѓу Интер и Наполи (ВИДЕО)

Интер и Наполи одиграа здодевно реми без голови (0-0) во последниот меч од италијанската фудбалска Серија А, на кој македонскиот интернационалец Горан Пандев настапи само во последните шест минути и тоа како замена за...

Името на Роналдо со златни букви испишано во историјата на Реал

Реал Мадрид вечерва ја совлада Осасуна со убедливи 3-0 и така ја продолжи мртвата битка за титулата во шпанскиот шампионат, а играч на натпреварот беше португалскиот ас Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо постигна...

Две спектакуларни „бомби“ на Роналдо за нова победа на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид продолжија да нижат победи откако вечерва на својот „Сантијаго Бернабеу“ ја декласираа Осасуна со убедливи 4-0. Избраниците на Карло Анчелоти одиграа уште еден одличен натпревар во кој уживаа...

Лудо дерби во Белград: Звезда промаши два пенали, Партизан победи! (ВИДЕО)

Големото српско дерби помеѓу екипите на Партизан и Црвена Звезда им припадна на црно-белите кои во еден натпревар исполнет со возбудувања успеаја да го освојат целиот плен славејќи со 2-1 и така да се вратат во битката...

Гигс тргна фуриозно, Манчестер го прегази Норич (ВИДЕО)

Рајан Гигс со победа ја стартуваше својата одисеја на клупата на најтрофејниот клуб во Англија, откако неговите избраници, односно довчерашни колеги, го декласираа Норич со 4-0 . Рајан Гигс го наследи „жешкото столче“ и...

Гвардиола не ја славеше „петардата“ на Баерн (ВИДЕО)

Баерн Минхен денес го прегази Вердер од Бремен со 5-2 во рамките на 32-то коло во германската Бундеслига, а тренерот на Баварците, Пеп Гвардиола, не ги прославуваше головите кои неговите избраници ги постигнуваа поради...

Мајнц и Новески итаат кон Европа, Нирнберг и Брауншвајг во понизок ранг

Николче Новески и неговиот Мајнц со денешната победа од 2-0 над Нирнберг се зацврстија на шестата позиција на табелата, па на две кола до крајот на сезоната се на чекор до пласман во Лигата на Европа за следната сезона...

Барселона - Сѐ е во знакот на Виланова (ФОТО)

Фудбалскиот свет синоќа беше шокиран откако одекна вест за ненадејната смрт на тренерот на Барселона Тито Виланова, а целиот град жали и тагува по поранешниот стручњак. Фудбалерите и стручнипт штаб на „Камп Ноу“ уште...

Саутемптон му направи услуга на Арсенал, Евертон сам се победи (ВИДЕО)

Фудбалерите на Евертон имаа одлична шанса со евентуална денешна победа да избијат пред Арсенал на четвртото место на табелата, но фудбалерите на Саутемптон не дозволија такво нешто поради тоа што на крајот го понесоа...

Партизан со инциденти планира да го прекине „вечното дерби“?!

Белградски Партизан преку своите навивачи, популарните „Гробари“ планира да го прекине „вечното дерби“ против лидерот Црвена зведза, кое вечерва од 19 часот треба да се игра на стадионот на црно-белите во Белград....

Pages