Меѓународен Фудбал

„ВОЛЧИЦАТА“ БЕШЕ НА ПРАГОТ ДА ЗАГУБИ ДВА БОДА НО...

Џеко во 95. минута и донесе победа на Рома (видео)

Рој е највозрасниот менаџер во историјата на...

Сер Боби Робсон не е повеќе највозрасниот тренер во најсилната англиска лига,...

Мбапе стигна до 51 гол и урна рекорд во Лига 1

Францускиот тинејџер Килијан Мбапе постигна два гола во победата на ПСЖ над Ним...

Голманот на Тузла заврши во болница по дуелот со...

Ужас на теренот во Тузла на мечот меѓу Тузла Сити и Сараево. Голманот на Тузла...

Ливерпул тргна со триумф: Стариџ донесе радост на „Енфилд роуд“ (ВИДЕО)

Екипата на Ливерпул со победа тргна во Премиерлигата откако на домашен терен во рамки на првото коло со 2-1 славеше над Саутемптон. Иако многумина очекуваа лесна победа за „црвените“, сепак, тие се намачија да дојдат до...

Јувентус подготвува трансфер-бомба: Го носи Лавеци во Торино!

Актуелниот шампион на Италија, Јувентус до крајот на преодниот рок во своите редови ќе се обиде да направи трансфер-бомба и во своите редови да го донесе аргентинскиот офанзивец Езекел Лавеци. Аргентинецот е незадоволен...

Кристијано Роналдо добива нови фантастични копачки (ФОТО)

Најдобриот светски фудбалер, Кристијано Роналдо до крајот на овој месец ќе облече нови копачки кои изгледаат навистина фантастично. Истите се креирани од светскиот бренд „Најк“ и припаѓаат на модерниот модел „Меркјуриал...

Дефанзивец на Ливерпул му се издрадува на поразот на Јунајтед од Свонси! (ФОТО)

Ривалството во фудбалот не познава граници. Тоа го потврди дефанзивецот на Ливерпул, Хозе Енрике кој на својот Инстаграм профил јавно му се израдува на поразот на Јунајтед од Свонси. „Први добри вести во новата сезона...

„Моторот“ на Борусија Дортмунд започна со тренинзи

Еден од главните фудбалери на Борусија Дортмунд, Илкај Гундоган по неколкумесечна пауза повторно започна со тренинзи. Поради повреда на грбот искусниот германски фудбалер беше надвор од терените целата измината сезона,...

Луис Енрике потврди: Суарез утре ќе дебитира за Барса!

Првиот тренер на Барселона, Луис Енрике потврди дека новото засилување Луис Суарез ќе дебитира за каталонците в понеделник на пријателскиот меч против екипата на Клуб Леон. Уругваецот им се врати на тренинзите откако...

Дунга: Нејмар сѐ уште не e ѕвезда!

Новиот селектор на Бразил, Карлос Дунга, смета дека Нејмар сѐ уште не е ѕвезда. Смета дека, иако Нејмар одигра одлично на Светското првенство, може да покаже уште повисоко ниво на игра. „Тој е најдобриот фудбалер од...

Моес: Не ми дадоа доволно време да успеам...или да потфрлам

Откако Манечстер јунајтед тресна на земја во првиот меч под водство на Луј Ван Гал, повторно стана актуелен Дејвид Моес. Дали можеби проблемот не бил во него? Ова прашање се наметнува природно откако не видовме ништо...

Најскапите 11 во историјата на фудбалот вредат скоро 700 милиони евра (ФОТО)

Летниот трансфер период ќе трае уште точно две недели и дотогаш сигурно ќе се случат уште некои големи трансфери, но прашање е дали некој од нив ќе влезе меѓу најскапите во историјата на фудбалот. Ако се направи...

Ливерпул џабе се труди: Фалкао сака да игра само во Реал Мадрид

Англиските медиуми објавија дека Ливерпул се обидува во завршницата на преодниот рок со нова бомба да се засили за новата сезона, а целта е колумбискиот „тигар“ Радамел Фалкао, но... Колумбиецот, кој е интересен за сите...

Pages