Меѓународен Фудбал

ПОГОДОКОТ НА ПОРТУГАЛЕЦОТ Е ПОСЕБЕН

Роналдо се запиша во историјата на Јувентус

Бешикташ и Пепе раскинаа

Португалецот на сред сезона го раскина договорот со тускиот тим. Причина,...

Роналдо од пенал за победа во торинското дерби (...

Еден гол доволен за победа за „Старата Дама“. Роналдо погоди 11-ти пат оваа...

Траор во Штутгарт: На стадионот почина таткото на...

По последниот судиски свиреж лекарите му дале прва помош, но не успеале да го...

Гигс тргна фуриозно, Манчестер го прегази Норич (ВИДЕО)

Рајан Гигс со победа ја стартуваше својата одисеја на клупата на најтрофејниот клуб во Англија, откако неговите избраници, односно довчерашни колеги, го декласираа Норич со 4-0 . Рајан Гигс го наследи „жешкото столче“ и...

Гвардиола не ја славеше „петардата“ на Баерн (ВИДЕО)

Баерн Минхен денес го прегази Вердер од Бремен со 5-2 во рамките на 32-то коло во германската Бундеслига, а тренерот на Баварците, Пеп Гвардиола, не ги прославуваше головите кои неговите избраници ги постигнуваа поради...

Мајнц и Новески итаат кон Европа, Нирнберг и Брауншвајг во понизок ранг

Николче Новески и неговиот Мајнц со денешната победа од 2-0 над Нирнберг се зацврстија на шестата позиција на табелата, па на две кола до крајот на сезоната се на чекор до пласман во Лигата на Европа за следната сезона...

Барселона - Сѐ е во знакот на Виланова (ФОТО)

Фудбалскиот свет синоќа беше шокиран откако одекна вест за ненадејната смрт на тренерот на Барселона Тито Виланова, а целиот град жали и тагува по поранешниот стручњак. Фудбалерите и стручнипт штаб на „Камп Ноу“ уште...

Саутемптон му направи услуга на Арсенал, Евертон сам се победи (ВИДЕО)

Фудбалерите на Евертон имаа одлична шанса со евентуална денешна победа да избијат пред Арсенал на четвртото место на табелата, но фудбалерите на Саутемптон не дозволија такво нешто поради тоа што на крајот го понесоа...

Партизан со инциденти планира да го прекине „вечното дерби“?!

Белградски Партизан преку своите навивачи, популарните „Гробари“ планира да го прекине „вечното дерби“ против лидерот Црвена зведза, кое вечерва од 19 часот треба да се игра на стадионот на црно-белите во Белград....

Избегнат инцидент во Ливерпул: Суарез тргна да се пресметува со Шкртел (ФОТО)

Ливерпул никогаш во последните две ипол децении не бил волку блиску до титулата, а дека во тимот владее и одредена доза на нервоза говорат и денешните случувања од тренингот. Како што се ближи крајот на сезоната, така...

Неверојатно: 300 автобуси со навивачи на ПАОК заминаа во Атина! (ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Лојалноста на грчките навивачи кон своите клубови е позната низ целиот свет. Тоа уште еднаш го покажаа на дело и денеска, откако преку 300 автобуси и вкупно околу 20.000 навивачи на грчкиот фудбалски прволигаш ПАОК од...

Зидан си оди од Мадрид

Француската легенда Зинедин Зидан, актуелниот помошник на Карло Анчелоти на клупата на Реал Мадрид ќе си замине од „кралскиот клуб“ на крајот на сезонава, најави тиражната „Марка“. Поранешниот капитен на француската...

Роџерс: Нема дилеми, ќе потпишам нов договор со Ливерпул

Менаџерот на англискиот премиерлигашки лидер Ливерпул, Брендан Роџерс најави дека нема намера да си замине од „Енфилд роуд“, потенцирајќи дека ќе потпише нов договор со „црвените“. Роџерс има договор со Ливерпул до 2015...

Pages