Меѓународен Фудбал

ШАМПИОНОТ ТРГНА СО ПОБЕДА ВО ВТОРИОТ ДЕЛ

Баерн го разнесе Хоф, Горецка првпат даде два гола

Висел Кобе обедини тројца светски шампиони!

Шпанскиот ас Давид Виља направи трансфер во Висел Кобе каде што играат...

Барса останува во Купот, Леванте задоцнил со...

Екипата на Барселона нема да биде исфрлена од Купот на кралот поради играњето...

Мурињо не го сакаше: Со Солскјер уште пет години!?

Ентони Марсијал е блиску до продолжување на соработката со „црвените ѓаволи"...

Бејл: Ова е фантастично, го заслуживме!

Велшката ѕвезда на Реал Мадрид изјави дека „кралскиот клуб“ вечерва го заслужи финалето со настапот и „работата“ на целиот тим на „Алијанц Арена“, откако мадриѓаните буквално го прегазија европскиот првак Баерн. „Ова е...

Проклетството продолжи: европскиот првак не може да го одбрани трофејот

Шпанскиот великан Реал Мадрид го продолжи проклетството на европските шампиони и со елиминацијата на Баерн Минхен не дозволи и во оваа сезона еден првак на стариот континент да ја одбрани шампионската титула. Баварците...

Кралски танц на „Алијанц“: Баерн имаше само добра кореографија! (ФОТО+ВИДЕО)

Екипата на Реал Мадрид по дванаесетгодишен пост обезбеди пласман во големото финале во фудбалската Лига на шампиони откако на гости го декласираше Баерн Минхен со убедливи 4-0. Шпанскиот гигант кој ја немаше...

Роналдо подобар од Меси - стана најдобар стрелец во една сезона во ЛШ!

Најдобриот светски фудбалер и освојувачот на Златната топка, Кристијано Роналдо постави нов рекорд меѓу стрелците во Лигата на шампионите. Со двата вечерашни погодоци против Баерн Минхен, Португалецот испиша нова...

Неспортски потег на Рибери, го удри Карвахал (ВИДЕО)

Францускиот фудбалер Франк Рибери направи навистина неспортски потег откако на мечот против Реал Мадрид, му удри шлаканица на противничкиот играч Дани Карвахал.

Реал Мадрид води, Рамос ја замолкна Алијанц арената (ВИДЕО)

Екипата на Реал Мадрид со два погодоци води среде Минхен благодарение на Серхио Рамос, кој по две нафрлени топки во 16. и 19. минута одлично ја затресе мрежата на Мануел Ноер.

Навивачите на Баерн изведоа фантастична кореографија (ВИДЕО)

Пред натпреварот против Реал Мадрид, фановите на Баерн Минхен изведоа фантастична кореографија на „Алијанц арената“. Тие го обоија целиот стадион во боите на баварците и порачаа дека сакаат да го видат својот клуб во...

„Кралевите“ со најсилниот тим ќе бркаат прва победа во Минхен

Избраниците на Карло Анчелоти вечерва гостуваат во Минхен каде ќе се обидат да дојдат до поволен резултат кој ќе ги однесе во финалето во европската Лига на шампиони. „Kралевите“ во историјата немаат ниту еден триумф во...

Минхен секогаш е кобен за Реал

Шпанскиот фудбалски гигант, Реал Мадрид досега има гостувано дури десет пати и само еднаш успеал дома да си замине непоразен. На последните два натпревари против „кралевите“, Баерн Минхен победи со 2-1 но овој пат не би...

„Кралот“ никогаш не го освоил Минхен: Реал сака да продолжи црната традицијата на европските шампиони

Деветкратниот европски првак Реал Мадрид три полуфиналиња во низа не успева да завери финален билет во европското елитно натпреварување и ќе се обиде по 12 години вечерва на „Алијанц арена“ кај европскиот првак Баерн...

Pages