Меѓународен Фудбал

ПОВЕЌЕ ШТЕТА ОТКОЛКУ КОРИСТ ОД НЕГО

Фулам го отпушти тепачот Камара

Виктор Мозес е нов играч на Фенербахче

„Канаринците" запеаја на трансфер пазарот, го договорија Виктор Мозес кој...

Официјално: Пјатек во Милан, стана најскапиот...

Кшиштоф Пјатек ги помина медицинските прегледи во Милано и веќе е нов член на...

Eвертон славеше со гол во финишот, прва победа за Феликс Магат (ВИДЕО)

Феликс Магат конечно успеа да ја забележи првата победа во Премиер лигата со Фулам, Евертон славеше со 2:1 пред своите гледачи против Кардиф, а Вест Хем со голе пресврт во вториот дел го понесе целиот плен од Велс....

Мехенгладбах го скроти залетаниот Дортмунд (ВИДЕО)

Екипата на Борусија Мехенгладбах, дојде до нов триумф во германската Бундеслига откако на „Сигнал Идуна Парк“, на големо изненадување, славеше над германскиот вицешампион, Борусија Дортмунд. Избраниците на Јирген Клоп,...

По цели 105 години, Сити славеше кај Хал! (ФОТО+ВИДЕО)

Иако поголемиот дел од натпреварот го одиграа без исклучениот Компани, „Граѓаните“ успеаја да забележат крајно значајна победа над Хал Сити на гости, каде што немаа забележано триумф уште од далечната 1909-та година и...

Мојес: Ливерпул е фаворит, но Јунајтед никогаш не се откажува

По шестмесечна пауза, најголемите ривали во Англија повторно ќе ги вкрстат копјата. Во недела, со старт од 14:30 часот, Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ ќе го пречека Ливерпул во натпревар од 30-то коло во...

Меси брка историја, Барса приклучок кон врвот

Аргентинската ѕвезда Лионел Меси викендов ќе брка влез во историјата, а со Барселона по триумфот над Манчестер сити и враќање на победниќкиот колосек со што би се фатил приклучокот со врвот по лошиот период во...

Милан ќе се вади против непобедливата Парма, Пандев и Наполи на мегдан со Торино

Во текот на овој викенд ќе се одигра 28-то коло во италијанската Серија А, во кое Милан ќе бара излез од кризата против Парма, Наполи ќе патува во Торино, Јуве во Џенова, а Рома го пречекува Удинезе. За сабота е закажан...

Сити против Хал ќе ја заборава Барселона

Во првиот натпревар од 29. коло во англиската Премиер Лига, екипата на Манчестер Сити се соочува со гостување кај новајлијата во првенството оваа сезона, Хал. Избраниците на Пелегрини не се комплетно подготвени поради...

„Tрио фантастико“ - Бејл, Бензема, Роналдо (ВИДЕО)

Верувале или не, триото Бензема-Бејл-Роналдо на ваков или онаков начин учествуваше при постигнувањето на 72 од вкупно постигнати 76 голови за Реал во оваа сезона! Светската фудбалска јавност е воодушевена од...

Соиграч на Митко Стојковски заглави девет години во затвор за шверц на еден тон кокаин

Предраг Станковиќ, поранешниот фудбалер на белградска Црвена Звезда и екс-соиграч на македонската легенда Митко Стојковски доби девет години затворска казна за шверц на кокаин. Станковиќ една година беше соиграч на...

Вечната табела во италијанското калчо (ФОТО)

Ова е вечната табела во италијанската Серија А. Во продолжение, погледнете кој е лидер и каде се наоѓа вашиот омилен клуб.

Pages