Меѓународен Фудбал

Откажан преносот од бундеслигашкиот меч во петокот

Иранците не гледаат фудбал, ако судијата е жена!

Наполи и Торино останаа без „муниција“

Во последниот меч од денешната програма во Серија навивачите не видоа гол.

Без Икарди „нероаѕурите“ тешко ја минаа жилавата...

Аргентинецот мечот го следеше од трибините заедно со својата сопруга и агент,...

Саудискиот престолонаследник понудил 4 милијарди...

Преговорите се почнати уште минатата година, но делумно биле прекинати поради...

Робен му врати на Венгер: Ако си голем тренер, ќе прифатиш пораз!

По изјавата на Арсен Венгер, во која вели дека Робен е симулатор, во јавноста се огласи и холандскиот фудбалер, кој му порача на Французинот да прифати пораз. По завршувањето на мечот помеѓу Баерн и Арсенал во Лигата на...

Харт: Да се победи Барса е тешко, но не и невозможно

Голманот на Манчестер Сити, Џо Харт, верува дека „граѓаните“ имаат моќ да приредат сензација на „Камп Ноу“ и да ја елиминираат Барселона од Лигата на Шампионите. Поради поразот од 2-0 на „Етихад“, Манчестер Сити се...

Рутински реванш за ПСЖ: „Фармацевтите“ немаат лек за „светците“

Вечерва, во рамките на осминафиналето во Лигата на Шампионите, својот реванш натпревар, ќе го одиграат француски ПСЖ и германски, Баер Леверкузен, меч на кој „светците“ само рутински треба да го одработат за да го...

„Робен е добар играч, но и симулатор“

Францускиот стратег кој го предводи Арсенал, Арсен Венгер, изјави дека холандскиот играч Аријен Робен е добар играч но исто така е и добар симулатор. Вчеравечер, Робен изнуди пенаал против Арсенал кој го одбрани...

Критичарите занемеа - Нов договор за Бензема

Говореа дека не е калибар за Реал, дека е преценет играч, но... Со добрите игри и пред се со головите во оваа сезона, Карим Бензема  ги разубеди сите оние кои не веруваа во него. Управата на Кралскиот клуб е задоволна...

„Алегри го уби Милан“

По серијата катастрофални резултати, Милан едноставно не може да се воздигне и сериозно да им се спротивстави на ривалите. Премногу ниско падна кога тимот го предводеше Алегри, а такво е и мислењето на новиот шеф на...

Куртоа: Сакаме финале во ЛШ

Белгискиот голман на Атлетико Мадрид, Тибо Куртоа еуфорично го прослави пласманот на неговиот клуб во четвртфиналето во Лигата на шампионите, прво за црвено-белите по 17 години пауза и најави – одиме до финале! Атлетико...

„Венгер е виновен за лошата форма на Озил“

Екс-репрезентативецот на Англија, Гери Невил, го обвини актуелниот стратег на Арсенал, Арсен Венгер, за лошата форма на Месут Озил. Најскапото засилување во историјата на “топчиите“ во изминатиот период, не игра како по...

Бекенбауер: Баерн ќе биде како Барселона – досаден за гледање!

Франц Бекенбауер, германската фудбалска легенда изјави дека европскиот првак Баерн Минхен, негов поранешен клуб е налик на Барселона и е – досаден. Бекенбауер ова го изјави поради философијата на Пеп Гвардиола, тренер...

Pages