Меѓународен Фудбал

СЕ ПРОСТИ ВТОРИОТ НАЈДОБАР СУДИЈА НА СВЕТОТ

Аткинсон вети, и отсуди како што сакаше – не покажа картон!

Дадовме дури три гола, но не ја победивме...

Уште еден неверојатен меч, сега во реализација на нашите фудбалери со 19 години...

„ОЛД ТРАФОРД" СЕ ПРОСТИ ОД ИБРАХИМОВИЌ, ама...

Легендарниот Златан Ибрахимовиќ го напушти Манчестер Јунајтед.

Мурињо има пеколен план: Како да го донесе Нејмар?

За најскапиот фудбалер во светот веќе долго време се шпекулира дека ќе го...

Навивачите на Ливерпул се острат за островската битка: Подгответе факели и пиво да ги уплашиме богаташите (Фото)

Навивачите на Ливерпул се подготвуваат за островската битка со Манчестер сити во двомечот од четвртфиналето на Лигата на шампионите, а прогласот на Твитер ги уплаши ривалите, кои бараат засилени мерки на бебзедност од полицијата

„Најдобрите 11“ кои летоска ќе си заминат од Островот

Многумина од играчите од висока класа уште сега имаа убави понуди, но ќе го почекаат на конечнито избор за нова играчка средина...

НЕВИДЕНО СИМУЛИРАЊЕ: И се разбира - ПЕНАЛ! (ВИДЕО)

Кога би се делеле Оскари за најдобра глума во светот на фудбалот, извесно е дека оваа сезона апсолутен победник во категоријата „изнудување на удар од 11. метри“, би бил Жан Мененесес, играч од средниот ред на чилеанскиот Универзидад де Концепсион...

КЛАСИЧНА ПЕРВЕРЗИЈА: Мундијалските копачки на Кристијано (ФОТО)

Новите фудбалски обувки на „Најки", со наслов „ЦР7 Меркјуриал", изгледаат навистина фантастично, а со нив најдобриот фудбалер на светот ќе настапи и на претстојниот Мундијал во Русија, каде ќе го предводи националниот тим на Португалија кон светската титула.

КОГА САЛАХ ЌЕ ДАДЕ ГОЛ... во Египет има 11 минути бесплатен телефонски разговор

Мохамед Салах игра во животна форма во дресот на Ливерпул. И не само за „црвените", туку и за националниот состав на Египет, кој по пауза од 1990 година, го однесе на Мундијалот, оној кој ќе се одржи ова лето во Русија.

ИЗНЕНАДУВАЧКИ ОД ТУХЕЛ: Да не беше експлозијата, ќе останев тренер на Борусија

На почетокот на оваа седмица беше продолжен судискиот процес против човекот кој минатиот април подметна експлозивна направа под тимскиот автобус на Борусија од Дортмунд, а своја изјава мораше да даде и тренерот на „милионерите"...

Кога не се почитува правилото „Не ја враќај топката на голманот“ (Видео)

Едно од стандардните правила во фудбалот е да не се враќа топката кон голманот, а не ја почитуваа резервите на Брентфорд против Манчестер јунајтед

Македонија дел од Интернационалниот проект "ФУДБАЛ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО"

Оваа година, проектот "Фудбал за Пријателство 2018" на Компанијата "Газпром" ќе обедини деца од 211 земји и региони

Тренинг центарот на Фиорентина го менува името во чест на Давиде Астори

Тренинг центарот на Фиорентина во иднина ќе биде именуван како „Давиде Астори“ комплекс во чест на трагично починатиот капитен на „виолетовите“...

На Џиџи му недостасуваат само уште 43 минути за да биде уште поголем!

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон ќе го урне сопствениот рекорд во Серија А по бројот на минути без примен гол доколку неговата мрежа мирува во првите 43 минути од дербито со Милан кое „Старата дама" го игра на 31. март...

Pages