Меѓународен Фудбал

ИСКУСНИОТ ФУДБАЛЕР ОДБИ ДА ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ

Голем проблем за Мурињо и Јунајтед

Кавани ја кажа својата страна на приказната за...

Уругваецот негираше дека има проблем со Нејмар и дека се скарале околу тоа кој...

Ништо од Мадрид, финалето во ЛШ 2019 ќе се игра...

Според шпански „Ас“ финалето во Лигата на шампиони во 2019 година ќе се одигра...

Баерн криеше дека Нојер е повреден, голманот веќе...

Мануел Нојер е опериран по фрактурата на метатарзалната коска во стопалото, а...

За Реал и Барселона ова е само „загревање", а ние...

Менаџерот на Манчестер Јунајтед вели дека неговито клуб не е меѓу фаворитите за титулата во Лигата на Шампионите...

Добра математика на капитенот - Грнчаров: Ќе мислиме на втор круг со победа против Зенит и успех со Розенборг

Вардар е дебитант во Европа Лигата, но сакаме да оставиме добар впечаток. Игравме офанзивно досега и така ќе продолжиме против Зенит, екипа која редовно игра на европската сцена, во Лигата на шампионите и Европа Лигата. Ако ги победиме и потоа забележиме добар резултат на гости ќе ни пораснат амбициите. Тогаш можеме да мислиме и на подвиг и пласман понатаму“, вели Бобан Грнчаров, пред утрешното деби на македонскиот првак во Европа Лигата

Паредес не парадира на „Арената“, Зенит сепак има познати ѕвезди (Фото)

Леандро Паредес е најголемата и најскапа фудбалска ѕвезда на Зенит, за него рускиот клуб и плати на Рома цели 23 милиони евра отштета, а тој не „парадира“ на скопската Арена на тренингот на гостите. Поради повреда Аргентинецот не допатува во нашиот главен град и нема да игра утре против Вардар, но Зенит и без него е многу скап проект, со доста познати фудбалски ѕвезди

Манчини: Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

Роберто Манчини има мака со офанзивниот дел во играта на Зенит, екипата нема постигнато гол над 200 минути, а наспроти рускиот состав, утре во Скопје ќе биде вардаровиот бедем. Одбрана што тешко прима голови, а домаќините ќе сакаат нов подвиг против реномираниот руски состав, што има и европска титула од 2008 година, кога го освои УЕФА купот

Е ТОА Е ДОЛГОВЕЧНОСТ: Марсело ќе остане во Мадрид цели 16 години

Левиот бек на бразилската селекција доби продолжување на договорот со Реал Мадрид до 2022 година...

Вијаш-Боаш ги обвини ривалите дека прават сообрајќи!

Тренерот на Шангај СИПГ, Андре Вијаш-Боаш ги обвини ривалите од Гуангжу Евергранде дека намерно правеле сообраќајни несреќи при патувањето за четврт-финалето од Азиската ЛШ

Зенит ослабен доаѓа во Скопје - Паредес и Шатов не играат против Вардар

Роберто Манчини повлече изненадувачки потег и во Скопје за дуелот со Вардар не ги повика најскапиот играч Леандро Паредес и рускиот репрезентативец Олег Шатов

ФК Вардар со апел до навивачите: Дојдете и бодрете го тимот на историскиот меч со Зенит

Раководството на ФК Вардар ги предупредува навивачите за фер и коректно однесување на утрешниот историски меч за клубот, прв во Европа Лигата. Македонскиот првак ќе игра со Зенит на „Филип Втори" арената од 21,05 часот. Со соопштение челниците на клубот ги повикуваат навивачите да дојдат во што поголем број и да го бодрат својот миленик на утрешниот меч

Бизарен проблем - Од депилација до плачка, Асенсио не игра со АПОЕЛ

Бизарен проблем и инфекција на ногата по депилација ќе го исфрли Марко Асенсио од тимот на Реал Мадрид вечерва во премиерната рунда од Лигата на шампионите против АПОЕЛ

Непристоен гест на Игуаин, си замина од терен со среден прст кон публиката (Видео)

Гонзало Игуаин постапи некоректно кон публиката на „Камп Ноу“ и откако го напушти теренот им го покажа средниот прст. Напаѓачот на Јувентус е поранешен мадридиста, па постојано беше исвиркуван од публиката на лутиот ривал

Pages