ТУРСКАТА ЕКИПА Е СЛЕДНИОТ ПРЕДИЗВИК ВО НОВАТА СЕЗОНА

Андреа Белеска потпиша за Анкара Јенимаале

Македонската ракометарка потврди дека има нов клуб во нејзината кариера кој доаѓа од Турција.

објавено: 16 август 2018 - 21:01

Андреа Белеска потврди дека следната сезона ќе ги брани боите на Анкара Јенимаале Беледијеси.

Претходно своевремено беше дел од ЖРК Металург, романските екипи Рамницу Влчеа и Данубиус Галаци.

Нашата репрезентативка (24) лани ги пропушти бараж средбите на Македонија против Шведска за настап на Светското првенство во Германија.

Најново во Ракомет