за пријателските мечеви во габрово

Брестовaц го објави списокот на младинците

Мечевите против Бугарија се на 22 и 23 декември

објавено: 7 декември 2017 - 16:25

Селекторот на Машката младинска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, го
објави списокот на ракометари повикани на подготовки за претстојните пријателски
натпревари со репрезентацијата на Бугарија во Габрово. Дуелите ќе се играат на 22 и 23 декември, а на списокот се најдоа следните играчи: 

Најново во Ракомет