РАУЛ ГОНЗАЛЕЗ ГО ОБЈАВИ КОНЕЧНИОТ СПИСОК

Даскалоски, Маркоски и Ојлески отпаднаа за Словенија

По долго размислување, селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез го одреди списокот на ракомтари кои утре ќе ги одмерат силите со Словенија на стартот на ЕП. 

објавено: 12 јануари 2018 - 20:56

По долго размислување, селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез го одреди списокот на ракомтари кои утре ќе ги одмерат силите со Словенија на стартот на ЕП. Шпанскиот стратег нема да смета на услугите на Отпаднаа: Златко Даскалоски, Велко Маркоски и Гоце Ојлески.

СОСТАВ НА МАКЕДОНИЈА
ГОЛМАНИ: Борко Ристовски, Никола Митревски
КРИЛА: Дејан Манасков, Гоце Георгиевски, Мартин Поповски.
БЕКОВИ: Филип Миркуловски, Кирил Лазаров, Немања Прибак, Филип Лазаров, Филип Талески, Филип Кузмановски, Мартин Велковски, Аце Јоновски.
ПИКЕРИ: Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Никола Маркоски.

Натпреварот меѓу Македонија и Словенија се игра со почеток во 19:30 часот.

Најново во Ракомет