КРИЛОТО НА ВАРДАР ГО ДАДЕ ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ ПОГОДОЦИ

Дибиров со гол за во Топ 5, како утеха по поразот од Барса (Видео)

Тимур секогаш наоѓа начин како да ги измами противничките голмани

објавено: 12 февруари 2018 - 07:51

Актуелниот европски првак Вардар го претрпе првиот пораз сезонава откако со 29:28 загуби на гости кај Барселона, во дербито на ракометната Лига на шампиони. Како мала утеха по поразот е голот кој го даде Тимур Дибиров, а се најде во Топ 5 погодоците за изминатата недела во изброто на ЕХФ. 

Најдобрите голови погледнете ги ТУКА.

Најново во Ракомет