САЛАТА „МЛАДОСТ“ БЕШЕ ПРЕТЕСНА

Битола живее за ракометот: Од мали нозе се навива за својот тим (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Битола покажа дека не треба да има европски ракометен првак за да салата „Младост“ биде исполнета до последното место. На дербито меѓу Пелистер и Еурофарм Работник немаше каде „игла“ да се фрли, од најмладо до најстаро беше на трибините. Атмосфера на која може да подзавидат сите. На крајот победата му припадна на Е. Работник (25-22)...

(ФОТО: РК ПЕЛИСТЕР)

објавено: 11 март 2018 - 09:30

Најново во Ракомет