УПРАВАТА НА КЛУБОТ СО ОПОМЕНА ДО НАВИВАЧИТЕ

Чиста десетка за атмосферата, но не и за однесувањето (ФОТО)

По завршување на градското дерби меѓу Пелистер и Еурофарм Работник, челниците на домаќинот на овој меч ги замолија навивачите во иднина да внимаваат како се однесуваат во сала. Дел од новите столчиња се оштетени, не се почитува законот за пушење, а ниту пак се внимава каде се фрла ѓубрето. 

објавено: 12 март 2018 - 15:00

Најново во Ракомет