ГРАДСКИОТ ДУЕЛ ПРИВЛЕЧЕ ПОЛНА САЛА

Фантастична атмосфера во Битола, дербито го доби Еурофарм (Фото+Видео)

Екипата на Еурофарм минимално со 26:25 славеше против Пелистер

објавено: 19 април 2017 - 20:54

Еурофарм го доби битолското дерби против Пелистер. Во дуелот на градските ривали, Еурофарм со 26:25 беше подобар во полната сала „Младост“.

Во неизвесен меч, „сините“ беа поснаодливи и на крајот се радуваа на триумф, во дуелот од 4. коло во плеј-офот на Суперлигата.

 

 

Најново во Ракомет