ИНТЕРЕСНИ ДВОЈКИ

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Познати се 1/4 финалните двојки

Денеска беа извлечени четвртфиналните двојки во Купот на Македонија.

објавено: 4 април 2018 - 13:01

Денеска беа извлечени четвртфиналните двојки во Купот на Македонија. Екипите се поделени во четири групи, а победниците ќе се пласираат во полуфиналето.

ДВОЈКИ ЗА ОСМИНАФИНАЛЕ

ГРУПА 1 

МЕТАЛУРГ 2 – ВАРДАР

БОРЕЦ – МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

ГРУПА 2 

СТРУГА – РАДОВИШ

ПРИЛЕП – Е. РАБОТНИК

ГРУПА 3 

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ОХРИД

ДЕЛЧЕВО ВАРДАР - ПЕЛИСТЕР

ГРУПА 4

МЕТАЛУРГ - ВАРДАР ЈУНИОР

ПРОЛЕТ - ВАРДАР НЕГОТИНО

Најново во Ракомет