И ПОКРАЈ ЛОШАТА РАЗДЕЛБА

Кузмановски му се заблагодари на Металург

Нашиот репрезентативец докажа дека е голем професионалец, јавно му се заблагодари на клубот каде порасна како играч.

објавено: 7 септември 2018 - 15:12

По потписот на левиот бек со Еурофарм Работник, јавно на својот „Инстаграм" профил му се заблагодари на РК Металург:

„Ти благодарам за добрите години, но сега е време за нови предизвици", се зборовите на Филип Кузмановски на својот „Инстаграм" профил.

Повеќе околу трансферот на Кузмановски во Еурофарм Работник од Битола можете да прочитате ТУКА

Најново во Ракомет