ВО ПОСЕТА ИЛИ..

Мојсовски ги поздрави колегите, а тие го поканија на тренинг (ФОТО)

Иако не најавен, на крајот од тренингот на Работнички се појави и Наумче Мојсовски. Дојде во посета, а доби понуда да им се приклучи на тренинзите, барем додека не најде ангажман.

објавено: 5 август 2015 - 20:19

Репрезентативецот на Македонија се уште нема ангажман, а од Работнички доби покана да тренира со нив додека потпише за некој клуб, па дури и да биде дел од тимот. 

Утре на подготовките би требало да се појави и Ренато Вугринец кој исто така треба да тренира со Работнички.

Најново во Ракомет