ЌЕ ИГРА ВО ПОНИСКИОТ РАНГ

Ончев се сели во Франција

Некогашниот ракометар на Вардар, Тоше Ончев денеска и официјално беше претставен како ново засилување на третолигашот, Верноле.

објавено: 3 јули 2018 - 11:18

Некогашниот ракометар на Вардар, Тоше Ончев денеска и официјално беше претставен како ново засилување на третолигашот, Верноле. Тој потпиша едногодишен договор со можност за продолжување на соработката.

Македонскиот интернационалец кој потекнува од школата на Борец, беше дел од првиот тим на македонскиот шампион, претходно играше за Вардар 2, а минатата сезона настапуваше за Пелистер.

 

Најново во Ракомет