НА ЕДНО КОЛО ДО КРАЈОТ ТИТУЛАТА Е ОДБРАНЕТА

Пехарот број 2 е во рацете на Вардар

Со триумфот над Пролет од 38-25 (16-13) Вардар ја одбрани титулата во домашното првенстви и стигна 12-та во клупската историја. На едно коло до крај на плејофот „црвено-црните“ имаат предност во однос Металург, и без оглед на исходот од последното коло вардарци се прваци на Македонија. Токму затоа денеска им беше доделен пехарот. 

објавено: 15 мај 2018 - 19:02

Со триумфот над Пролет од 38-25 (16-13) Вардар ја одбрани титулата во домашното првенстви и стигна 12-та во клупската историја. На едно коло до крај на плејофот „црвено-црните" имаат предност во однос Металург, и без оглед на исходот од последното коло вардарци се прваци на Македонија. Токму затоа денеска им беше доделен пехарот.

Пред фајнл-форот во Келн, Вардар ќе најпрво треба да го одбранат Купот, кој викендов ќе се игра во Битола. 

Најново во Ракомет