ЗАЕДНИЧКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ВО БИТОЛА

ПЕЛАГОНИСКО РАКОМЕТНО ДЕРБИ: Кој ќе биде подобар, Пелистер или Еурфорам? (ВИДЕО)

На прес конференцијата одржана денеска во спортската сала „Младост" во Битола, свое обраќање имаа тренерите и капитените на Пелистер и Еурофарм

објавено: 9 март 2018 - 20:40

На прес конференцијата одржана денеска во спортската сала „Младост" во Битола, свое обраќање имаа тренерите и капитените на Пелистер и Еурофарм како и раководството на Пелистер на кој ги истакнаа тековните состојби во клубот и планот за развивање на РК Пелистер и враќање во европските купови на "зелено-белите".

ФОТО: РК Пелистер-Битола

 

Најново во Ракомет